Wałęsa alarmuje, że mogą PRZEKRĘCIĆ Trzaskowskiego. Zdradza, jak tego uniknąć

2020-07-03 19:53 PMar
Ależ on to wymyślił! Wałęsa radzi Trzaskowskiemu. Bez tego mogą go PRZEKRĘCIĆ
Autor: Marcin Gadomski Ależ on to wymyślił! Wałęsa radzi Trzaskowskiemu. Bez tego mogą go PRZEKRĘCIĆ

Wybory prezydenckie 2020. Druga tura wyborów prezydenckich 2020 już w niedzielę 12 lipca. Nie jest tajemnicą, że w starciu Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim całym sercem za tym drugim stoi Lech Wałęsa. Były prezydent nie krył swojego rozgoryczenia podanymi przez PKW oficjalnymi wynikami pierwszej tury. W piątek Wałęsa na swoim Facebooku zamieścił wpis skierowany do kandydata Koalicji Obywatelskiej. Wyraził w nim obawę, że druga tura wyborów prezydenckich może zostać zmanipulowana i wskazał, w jaki sposób do tego nie dopuścić.

Wybory 2020. Lech Wałęsa w pierwszej turze wyborów prezydenckich głosował na Rafała Trzaskowskiego, gdyż jak tłumaczył, to właśnie on miał największe szanse pokonać urzędującego prezydenta. W poniedziałek po ogłoszeniu wyników mówił w rozmowie z radiem TOK FM w mocnych słowach skomentował on wyniki zaprezentowane przez PKW. - Ostrzegałem, błagałem, prosiłem, ale naród musi i tego skosztować – mówił. Później było jeszcze dosadniej, gdyż dodał: - Taki dumny naród, a takie coś wybiera, takich kłamców. To się w głowie nie mieści!

Zobacz: Wałęsa w prawdziwej rozpaczy. DRAMATYCZNE słowa po wynikach. Wybory 2020

Wałęsa w rozmowie alarmował również: - Wierzę, że ta druga strona będzie oszukiwać mocno, a po stronie wolnościowej, demokratycznej będzie odpuszczenie. Ci co odpadli nie będą tak kontrolować, nie będą się angażować, więc ułatwią drugiej stronie oszustwa!

W swoim piątkowym wpisie ponowił swe obawy i wystosował apel do Rafała Trzaskowskiego i jego sztabu. Jak napisał: - II Tura Wyborów Prezydenckich w Polsce budzi obawy, że może być zmanipulowana.Ostrzegam ponownie tak jak zrobiłem to przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2019! W jaki sposób temu zapobiec? - Musimy być gotowi, czujni aby nas nie oszukano kartkami wyborczymi, dlatego proponuję aby struktury Komitetu Wyborczego p. Rafała Trzaskowskiego sprawdziły samodzielnie wyniki głosowania - napisał.

Jak miałoby się do odbyć? Lech Wałęsa wskazał dwa sposoby. Pierwszy polegałby na sfotografowaniu protokołów z każdej obwodowej komisji wyborczej  (a tych, jak dodał, jest 27 230), zaś drugi na sfotografowaniu protokołów zbiorczych z 49 okręgów wyborczych. - Wtedy też otrzymany prawidłowy , niesfałszowany wynik końcowy. Zliczenie tych protokołów jest proste gdyż w wyborach prezydenckich nie ma systemu D’hondta - wytłumaczył.

W rozmowie z portalem Onet.pl do propozycji Wałęsy odniosła się Agnieszka Pomaska ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. - Apel Lecha Wałęsy wychodzi na przeciw przygotowywanej już akcji przez Komitetu Obrony Demokracji, która jest wspierana przez sztab Rafała Trzaskowskiego. Będziemy robić zdjęcia protokołów we wszystkich komisjach wyborczych - zapowiedziała jednoznacznie.

Sprawdź do którego z kandydatów ci bliżej:

Najnowsze