BUNT w ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Odchodzą lokalni liderzy. Nagrali szokujący film [VIDEO]

2021-01-24 21:56 TWO
Szymon Hołownia
Autor: Marcin Wziontek Szymon Hołownia

To Katastrofa w formacji Hołowni – pojawiają się komentarze. Lokalni liderzy ruchu Polska 2050 ze Śląska opublikowali nagranie, w którym poinformowali, że odchodzą z ruchu. Zarzucili jego zarządowi m.in. bagatelizowanie problemów wolontariuszy. Nagranie zatytułowane "Kończy się droga - film, który nie powinien powstać, dlatego musiał", miało trafić do zarządu Polski 2050 - Szymona Hołowni, Michała Kobosko i Agnieszki Buczyńskiej. Zapraszamy do zamieszczania opinii w naszej sekcji komentarzy.

Film opublikowany na Youtube trwa 14 minut. Składa się z kilku wypowiedzi. Działacze ruchu zarzucają zarządowi Polski 2050, że bagatelizuje problemy wolontariuszy, którzy nie uzyskują żadnego wsparcia. Mówią także o tym, jak zawiedli się na słowach Szymona Hołowni, który przekonywał, że to właśnie z nim możliwa będzie "budowa lepszej Polski". W nagraniu wypowiadają się lokalni działacze ruchu Polska 2050 na Śląsku, m.in., Kamila Baran, była liderka okręgu Zagłębie, Jaworzno, Zawiercie. - Szymon mówi, że zmieścimy się tutaj wszyscy. Niestety nie w województwie śląskim. Wiele osób jest usuwanych za zadawanie pytań, nie wyobrażam sobie współpracy z osobami, które nie są transparentne. Nie wyobrażam sobie współpracy z osobami, które jak partia rządząca otaczają się kolesiami – mówi Kamila Baran.

PRZECZYTAJ TEŻ:

PRZERAŻAJĄCA wizja! Brytyjska wersja koronawirusa trafi do naszych domów

SZOK! Nocna kontrola policji z sanepidem. „Mogę albo się POWIESIĆ, albo otworzyć lokal”

Tak Donald Tusk śpiewa kolędę

- Co mogę zarzucić koordynatorowi? To totalny brak szacunku, nie tylko do mnie, ale też do moich wolontariuszy, których darzę szacunkiem i zaufaniem i uważam, że nie zasługują oni na takie traktowanie. Dlatego zmuszony jestem zrezygnować z funkcji lidera powiatowego. Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi - mówi z kolei na nagraniu były lider "Polski 2050" w Sosnowcu Grzegorz Szczęśniak.

Wiceprezes Polski 2050 Michał Kobosko poinformował media, że nie oglądał nagrania. - Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi działaczami w całym kraju, mamy z nimi wiele rozmów i spotkań on-line w każdym tygodniu. Żałujemy, rzecz jasna, sytuacji, w których ktoś decyduje się na odejście z ruchu, ale musimy to uszanować - powiedział Kobosko portalowi wp.pl.

Najnowsze
KOMENTARZE