Cezary Tomczyk zdradza, że hakerzy atakują opozycję! "Byłem przekonany, że Dworczyk złoży dymisję"

2021-06-17 10:47
Prusinowski Sedno Sprawy Cezary Tomczyk NOWY
Autor: GRAFIKA SE Mariusz Trocewicz

W czwartek gościem Jacka Prusinowskiego w "Sednie sprawy" Radia Plus był Cezary Tomczyk. Przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej przekonywał, że opozycja musi wyłonić wspólnego kandydata w ewentualnych wyborach uzupełniających do Senatu (w przypadku wybory Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich), choć niekoniecznie musi być to Donald Tusk. Duża część rozmowy poświęcona była jednak atakowi komputerowych hackerów na ministra Dworczyka. Według Tomczyka, zaatakowane zostały również konta polityków opozycji!

Od jakiegoś czas trąbi się po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Cezary Tomczyk został więc zapytany, jaką on widziałby rolę w PO dla byłego premiera. - Sprawy statutowe są jasne, kadencja Borysa Buski kończy się w lutym. Jeżeli będzie jakaś inna konstrukcja to będzie ustalona między Borysem Budką, Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim - oznajmił pewnym głosem. Dopytywany, co sądzi o pomyśle startu Tuska w wyborach uzupełniających do Senatu, nie był już tak jednoznaczny. - Będziemy poważnie rozważać scenariusz żeby opozycja miała wspólnego kandydata. Jeżeli doszłoby do wakatu w Senacie to te wybory po prostu trzeba wygrać. Donald Tusk jest członkiem PO, jest w polskiej polityce i to od niego zależy jaka będzie jego przyszłość - stwierdził.

Zobacz: Marian Banaś nie odpuszcza! W PiS mogą spanikować. Prezes NIK szykuje mocne uderzenie

Tomczyk mówił też o włamaniu na skrzynki mailowe polityków i niejawnym posiedzeniu Sejmu w tej sprawie, które odbyło się w środę. - Prawdopodobnie mamy do czynienia z gigantycznym wyciekiem, z przejęciem tysięcy kont i mamy do czynienia z brakiem zabezpieczenia państwa na wypadek cyberataku. Ministrowie posługiwali się prywatnym mailem w sprawach służbowych. Minister Dworczyk wydał de facto polskiego agenta na Białorusi w mailu, który przesłał do premiera Morawieckiego. Wszystkie obostrzenia w covidzie i ustalenia w tej sprawie zapadały w rozmowach mailowych. Jest zagrożone bezpieczeństwo państwa, odpowiadają za to wprost premier Morawiecki i wicepremier Kaczyński - grzmiał przewodniczący klubu KO. To jednak nie był koniec jego mocnych słów. - Byłem przekonany, że minister Dworczyk złoży dymisję, w każdym normalnym kraju demokratycznym rząd podałby się w takiej sytuacji do dymisji - dodał.

Sedno Sprawy - Cezary Tomczyk

Tomczyk zdradził też, że w dniu wczorajszym padła sugestia, że doszło również do zhackowania kont polityków opozycyjnych. - To początek tego wycieku. Zhakowanych zostało wiele kont, być może nie tylko polityków koalicji rządowej, wczoraj padła taka sugestia. Pytałem dlaczego nikt z polityków opozycji nie został poinformowany, z nikim nie skontaktowały się służby mówiąc o zagrożeniu wycieku informacji, nie ma takiej osłony - tłumaczył.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE