Córka Wojtunika odebrała przerażający telefon. "To przekracza wszystkie granice”

2022-01-21 13:09
Paweł Wojtunik
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Paweł Wojtunik

W piątek rano (21 stycznia) były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik (50 l.) napisał w mediach społecznościowych, że jego córka odebrała wczoraj (20 stycznia) w nocy wstrząsający telefon. Tajemniczy głos powiedział, że jej ojciec nie żyje. Szczegóły mrożą krew w żyłach.

W piątek rano (21 stycznia) Paweł Wojtunik umieścił na Twitterze pełen emocji wpis. “Nie wiem kim jesteście kanalie, ani dlaczego to robicie moim dzieciom” - zaczął Wojtunik i wyjaśnił, że ktoś wczoraj w nocy zadzwonił do jego starszej córki. Kobiecy głos powiedział jej “twój tata nie żyje, nie oddycha, dzwonię z jego telefonu”. Po przekazaniu szokującej informacji połączenie zostało zerwane. Numer wyświetlający się na ekranie faktycznie należał do Wojtunika. Chwila napięcia na szczęście nie trwała długo. Córka natychmiast skontaktowała się z matką, a ta zadzwoniła do męża, który odebrał telefon. 

Wojtunik podkreślił, że sytuacja “przekracza wszelkie normy i granice”. W wypowiedzi udzielonej Onetowi dodał, że to wydarzenie spowodowało u jego rodziny traumę. “Nietrudno sobie wyobrazić, jak poczuły się moja córka i żona, gdy usłyszały o mojej rzekomej śmierci. To jest niepojęte” - mówił Wojtunik. 

“Jak można stosować tak haniebne metody zastraszania?” - pytał Wojtunik. Jego zdaniem po takie środki nie sięgali kiedyś nawet bandyci. Jak wskazał - nawet przestępcy mieli jakieś honorowe zasady i nie włączali rodzin do spraw pomiędzy nimi a organami ścigania. 

Wojtunik przyznał, że nie wie, kto stoi za całą sytuacją. Nie ma też żadnych podejrzeń. Zapowiedział jednak, że “nie daruje tego” i powiadomi służby o możliwości popełnienia przestępstwa. Wojtunik choć - jak powiedział - nie do końca ufa organom ścigania, liczy, że uda im się złapać sprawców.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska
Sonda
Jak oceniasz sytuację polityczną w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE