Dlaczego Gowin podał się do dymisji? Jest KONKRETNY POWÓD

2020-04-06 12:51 Paula
wicepremier Jaroslaw Gowin podal sie do dymisji
Autor: Jakub Kaminski/East News

Wicepremier i minister Jarosław Gowin ogłosił, że podaje się do dymisji. Swoje postanowienie ogłosił w czasie krótkiej konferencji prasowej, jednocześnie podkreślając, że Porozumienie zostaje członkiem Zjednoczonej Prawicy. Dlaczego Jarosław Gowin podaje się do dymisji? Dlaczego Gowin nie chce już być w rządzie Morawieckiego?

Jarosław Gowin powiedział "dość" i zdecydował, że poda się do dymisji. Swoim stanowiskiem w sprawie podzielił się na konferencji prasowej w Sejmie. Jego dymisja dotyczy nie tylko stanowiska wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego, ale też z funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Gowin podkreślił, że Porozumienie zostaje członkiem Zjednoczonej Prawicy, a na wiceministra rekomenduje Jadwigę Emilewicz. Gowin powiedział: - Uważam, że wybory powinny być przesunięte, że termin 10 maja nie wchodzi w grę. Dlatego jako posłowie Porozumienia zaproponowaliśmy naszym koalicjantom ze Zjednoczonej Prawicy poprawkę polegającą na wprowadzeniu vacatio legis trzymiesięcznego, a więc rozstrzygającego o przełożeniu wyborów. Ta propozycja nie została jednak przyjęta. Właśnie to sprawiło, że Gowin podaje się do dymisji: - Dlatego, że nie przekonałem ich do tego podaję się do dymisji - wyjaśnił polityk. 

ZOBACZ: Gowin podaje się do DYMISJI! Polityczne trzęsienie ziemi

Jarosław Gowin odniósł się też do projektu głosowania korespondencyjnego:  - Sam nie poprę ustawy ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich, ale przekonałem kolegów z partii, by dać jej szansę; ta ustawa zostanie poparta przez większość posłów Porozumienia - przyznał. 

Express Biedrzyckiej - Riad Haidar

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze