Dworczyk nie wytrzymał, publicznie zrugał prezydenta! Nie zostawił suchej nitki na Trzaskowskim

2021-05-08 11:52 Sara Osiecka PAP
Michał Dworczyk
Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS

Michał Dworczyk rozzłościł po słowach prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, jakie padły podczas narodowej konferencji na temat działań władz lokalnych podczas pandemii. Konkurent Andrzeja Dudy, z zeszłorocznych wyborów, podkreślił w swoim wystąpieniu, że przez chaos w działaniach rządu władze lokalne musiały działać w dużej mierze same. - Postanowiliśmy być szybsi od rządu i tak też postępowaliśmy w czasie kryzysu – przytacza jego słowa PAP. Michał Dworczyk postanowił odnieść się do słów Rafała Trzaskowskiego.

Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień, musiał się mocno zbulwersować słowami prezydenta Warszawy. Jak przypomina PAP, Rafał Trzaskowski podczas konferencji wyliczał, jak władze lokalne walczą z pandemią koronawirusa. - Jednak później, podczas drugiej i trzeciej fali zakażeń, postanowiliśmy robić wszystko we własnym zakresie. Jestem odpowiedzialny za 11 szpitali, więc zaczęliśmy sami organizować do nich sprzęt, taki jak respiratory. Teraz, jak trwają szczepienia, to my decydujemy, w jakich miejscach się odbywają i organizujemy je, np. na stadionach. Organizujemy też naszych własnych ekspertów – stwierdził. Wspomniał też o napięciu między rządem a władzą lokalną. - Nasz konserwatywny rząd – mówiąc łagodnie – nie przepada za nami i między nami jest rywalizacja – cytuje jego słowa PAP. Michał Dworczyk postanowił zareagować i zrugał Rafała Trzaskowskiego.

Nie przegap: Szpital Narodowy zamknięty już w wakacje? Dr Nasiłowski z optymizmem o walce z COVID-19

Michał Dworczyk reaguje na słowa Rafała Trzaskowskiego

Szef KPRM postanowił przypomnieć, że prezydent Warszawy już na początku poszedł na zwolnienie lekarskie z powodu przepracowania. W rozmowie z PAP-em stwierdził, że ten przypisuje sobie cudze zasługi. - Teraz przypisuje sobie cudze zasługi i opowiada jak wiele zdziałał. Przy czym to wszystko nieprawda, a najwięcej w walce z koronawirusem zawdzięczamy medykom – powiedział Michał Dworczyk. Odniósł się także do kwestii tworzenia punktów szczepień, cały czas podkreślając wielką rolę przedstawicieli polskiej służby zdrowia. - Prezydent Trzaskowski opowiada, jak musiał organizować punkty szczepień. Tymczasem miejskie punkty szczepień jeszcze nie zaczęły działać, a system zorganizowany przez rząd wykonał już ponad 13 milionów szczepień. Ale Narodowy Program Szczepień to coś znacznie więcej niż program rządowy. To ogromny wysiłek lekarzy, pielęgniarek, ratowników - wszystkich, którzy z poświęceniem realizują go bezpośrednio w punktach szczepień – stwierdził. Zwrócił uwagę, że Rafał Trzaskowski udowodnił swoimi wypowiedziami stosunek do wszystkich osób zaangażowanych w szczepienia Polaków.

Zobacz: Maseczki na świeżym powietrzu? Już niedługo o nich zapomnimy. Świetne wieści

Michał Dworczyk zarzucił także Rafałowi Trzaskowskiemu narażenie zdrowia obywateli w czasie III fali pandemii. - Kiedy budowaliśmy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym to prezydent Trzaskowski był wśród krytyków naszych działań, a w trakcie fali koronawirusa nieodpowiedzialnie wspierał wyprowadzanie ludzi na masowe protesty, narażając ich na zarażenie – mówił.

Trener kadry siatkarzy Vital Heynen po polsku zachęca do szczepień
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze