Spore pieniądze dla emerytów! Jest na to szansa! PRZEŁOMOWY MOMENT

2020-09-23 5:07 KS, BO, WOŹ
Pieniądze
Autor: Grzegorz Kluczyński Mieszkaniec Kielc stracił ponad 30 tys. zł. Został oszukany metodą „na policjanta”

Jest ogromna szansa na to, aby dodatek honorowy w kwocie 4,3 tys zł brutto miesięcznie dostawali nie tylko emeryci, którzy ukończyli 100 lat, ale też ci, którzy przekroczyli 90-tkę! W całej sprawie mają potężnego sojusznika, czyli wiceministra rodziny i pracy Stanisława Szweda (65 l.). - Te pieniądze bardzo by nam się przydały na godniejsze życie na starość – mówi nam pan Apolinariusz Jaworski (94 l.).

- Warto rozważyć, aby dodatek honorowy był także dla tych emerytów, którzy skończyli 90 lat. Byłaby to również promocja długowieczności – ujawnił we wczorajszym „Super Expressie” wiceminister Stanisław Szwed. Przypomnijmy, że chodzi o dodatek honorowy, który obecnie pobierają niestety tylko ci emeryci ( 2,2 tys osób) w Polsce, którzy przekroczyli 100 lat życia. Marna waloryzacja, rosnące koszty życia, czy minimalna emerytura wynosząca 1200 zł brutto nie pozwalają bowiem na godne życie milionom seniorów. A ci bardzo by chcieli wprowadzenia dodatkowego świadczenia co miesiąc.

- Te pieniądze na pewno bardzo przydałyby się seniorom, którzy mają 90 lat i więcej. Takie dodatkowe wsparcie na pewno pozwoliłoby tym osobom lepiej zadbać o swoje zdrowie, o lepsze wyżywienie i na pewno poprawiłoby im życie – mówi nam szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska.

A problemy seniorów są widoczne na każdym kroku. - Leki mnie sporo kosztują. Wydaję na nie kilkaset złotych miesięcznie i kwota 4,3 tys zł bardzo by mi pomogła w lepszym funkcjonowaniu – żali się pan Apolinariusz Jaworski (94 l.).

- Bardzo podoba mi się pomysł, aby rozszerzyć świadczenie i dać 4,3 tys zł nie tylko tym, którzy ukończyli 100 lat, ale także tym, którzy przekroczyli 90-tkę. Wszystko drożeje, a waloryzacje emerytur nie nadążają za szybującymi cenami usług i różnych towarów - dodaje emerytka, pani Zofia Olejarka ( 88 l.).

ZOBACZ TAKŻE: Emerycie! Czeka Cię rewolucja! Taka będzie waloryzacja 2021!

Adam Bielan - Polityczny Spacer

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze