Gersdorf dostała olbrzymią odprawę. Ta kwota robi wrażenie

2020-06-06 9:22 MaAl
Małgorzata Gersdorf
Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER Małgorzata Gersdorf

Była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf otrzymała wysoką odprawę w wysokości ponad 200 tys. zł brutto. Co miesiąc otrzymuje ok. 20 tys. zł.

Sędziowie kończący karierę mogą liczyć co miesiąc na 75 proc. swojego ostatniego wynagrodzenia. Według wyliczeń "Faktu" Była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf co miesiąc otrzymuje około 20 tysięcy złotych. Jak porównuje gazeta, dla szarego kowalskiego emerytura zazwyczaj oznacza 40-50 proc. ostatniej pensji,a średnia emerytura to obecnie zaledwie 2,4 tys. zł brutto. Jak dowiedział się "Fakt" od obecnej I sędzi Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej, sędzi Gersdorf wypłacono 00 327 zł brutto odprawy.

Urodzona w 1952 r. Gersdorf funkcję prezesa SN sprawowała w latach latach 2014–2020. W 2018 r. była przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa. Zawodowo z SN najwyższym związała się w 1991 roku. Pracowała w Biurze Orzecznictwa i Biurze Studiów i Analiz SN. W 2005 roku objęła stanowisko radcy prawnego SN, a w 2008 r. prezydent Kaczyński nominował ją na sędzię SN. Jest pierwszą kobietą powołaną na stanowisko I prezesa SN.

Express Biedrzyckiej - Gość: Kamil Bortniczuk: Jarosław Kaczyński powinien przeprosić

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.