Donald Tusk za chwilę dostanie KOSMICZNĄ EMERYTURĘ. Mamy wyliczenia. Aż się w głowie kręci!

2022-01-20 5:00
Donald Tusk
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Donald Tusk

Już niebawem Donald Tusk (65 l.) będzie pobierał gigantyczną emeryturę! Szef PO na swe 65. urodziny dostanie 21 tys. złotych emerytury za pracę w strukturach europejskich. Dotychczas w Polsce zapracował na świadczenia wynoszące 9 tys. zł. To nie wszystko. Jeśli sprawdziłyby się wyniki sondaży i szef PO znów zostałby premierem koalicyjnego rządu, zarabiałby dodatkowe 20 tys. zł – w sumie pobierając przyprawiającą o zawrót głowy kwotę ok. 50 tys. zł miesięcznie.

Oczywiście przy takich zarobkach Donald Tusk straci na Polskim Ładzie, ale na otarcie łez będzie mógł cieszyć się gigantyczną emeryturą. Czy to sprawi, że odwróci się od problemów najbiedniejszych? – Jeśli Donald Tusk dojdzie do władzy, to poprawimy los tych najmniej zarabiających emerytów – obiecuje bliski współpracownik Tuska, poseł PO Cezary Grabarczyk (62 l.). – Do mnie na skrzynkę mailową przychodzą listy, w których emeryci skarżą się, że świadczenia zostały im zaniżone, że złamana została zasada ochrony praw nabytych i że ludzie zwyczajnie boją się Polskiego Ładu – mówi „SE” Grabarczyk. – Dlatego my eksperymentów robić nie będziemy, co zatrzyma drożyznę. Mamy plan, więc proszę Tuska na emeryturę jeszcze nie wysyłać – śmieje się były minister w rządzie PO-PSL. 

>>>Ilu Polaków straci na Polskim Ładzie? Wyniki dają jasną odpowiedź!

>>>Najnowszy sondaż partyjny. PiS traci poparcie! To przez Polski Ład?!

Nieco inną opinię na temat dorobku życia Tuska w postaci wysokiego świadczenia emerytalnego ma europoseł PiS Ryszard Czarnecki (59 l.). – Teraz rozumiem emocjonalne wystąpienia pana Tuska przeciwko Polskiemu Ładowi! Niech wprost mówi, że uderza w jego kieszenie! – mówi wzburzony polityk. – Ta emerytura jest nadawana mechanicznie. Przewodniczący Rady Europejskiej dostaje ją niezależnie od tego, czy – tak jak jego poprzednik – pracuje się od świtu do nocy, czy – tak jak on – pracą za bardzo się nie przejmował – ucina europoseł PiS.

Emerytura Kaczyńskiego mniej pokaźna niż Tuska

Prezes PiS i wicepremier do spraw bezpieczeństwa nie może narzekać na wysokość świadczeń emerytalnych. W oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) za 2020 r. wyczytamy, że z ZUS otrzymał 85,7 tys. zł. Oznacza to, że jego miesięczna emerytura wynosiła ok. 7150 zł. Zarobki szefa partii rządzącej też nie należą do najniższych. Z diet i dodatków poselskich Kaczyński otrzymał 100 tys. zł, a za bycie wicepremierem, od października 2020 r., dostał 42,5 tys. zł, co daje miesięczną pensję w wysokości ponad 14 tys. zł. 

>>>Tusk zabrał głos na temat 500 plus. Ostro!

>>>Donald Tusk prognozuje tragedię PiS-u! Kaczyński może się bać takiego scenariusza

NIŻEJ ZOBACZYCIE ZDJĘCIA Z WIZYTY TUSKA W PIEKARNI:

Sonda
Chciałbyś spędzić święta z:
Polacy są w FURII! Jest GORZEJ niż za TUSKA | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE