Gowin: to prezydent powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Wiemy, Jak będą działać

2020-11-30 22:06 TWO
Gowin załatwił Dudzie narty
Autor: Łukasz Gągulski Gowin załatwił Dudzie narty

Prezydent Andrzej Duda do mnie zadzwonił i powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków – poinformował Jarosław Gowin po tym, gdy górale ostrzegli, że zablokują przyjazd prezydenta na Podhale. Nie zgadzają się oni m.in z decyzją o zorganizowaniu ferii zimowych w jednym terminie oraz z zamknięciem hoteli. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii poinformował też, że to lekarze epidemiolodzy zalecili, aby ferie zimowe odbyły się w całym kraju w jednym terminie, czyli od 4 do 17 stycznia.

- To prezydent Andrzej Duda do mnie zadzwonił i powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Zaapelował też, żebym wraz z branżą narciarską wypracował specjalne procedury sanitarne, co też się stało i umożliwiło otwarcie stoków – ujawnił Gowin w Polsat News. Jak podkreślił, większość krajów europejskich zamyka swoje stoki, ale przyznał, że czynne będą one w Austrii i Szwajcarii. - My, niestety, musimy ograniczyć w tym roku nasze wypady na narty do jednodniowych - stwierdził. 

Dramat Prezydenta Dudy. Górale szykują okrutną zemstę. Felieton wideo Adama Federa, odc. 164.

Stoki będą działać, ale niestety bez otwartych pensjonatów, hoteli, a także punktów gastronomicznych, które będą mogły świadczyć tylko usługi na wynos. - Wszystkim, podkreślam wszystkim branżom, które zostały dotknięte ponownymi obostrzeniami przygotujemy szeroką pomoc - obiecał wicepremier Gowin.

Najnowsze
KOMENTARZE