Goss pożyczyła prezesowi i teraz zarobiła 80 000 zł

2018-03-08 6:28
PRZYJACIÓŁKA Janina Goss KACZYŃSKIEGO ZAROBIŁA 44TYS ZŁ
Autor: Sławomir Kamiński Janina Goss PRZYJACIÓŁKA KACZYŃSKIEGO ZAROBIŁA 44 000 ZŁ

Jakiś czas temu pożyczyła prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu (69 l.) 200 tys. zł. A teraz cieszy się z bardzo dobrych zarobków w państwowej spółce. Mowa o Janinie Goss (75 l.), która w ub.r. w radzie nadzorczej PGE zarobiła 79,2 tys. zł. To raptem kilka tysięcy złotych mniej od szefowej rady.

Janina Goss to szara eminencja Prawa i Sprawiedliwości i była działaczka Porozumienia Centrum. Od 2012 r. pełni funkcję członka zarządu spółki Srebrna, które zbudowało finansowe imperium PiS. Zrobiło się o niej głośno kilka lat temu, dzięki pożyczce, jakiej udzieliła prezesowi Kaczyńskiemu. Było to 200 tys. zł.

- Długi mam, bo musiałem mieć środki na obronę życia mojej ciężko chorej mamy. To dalece przekraczało moje dochody, musiałem się zapożyczyć - komentował wtedy Kaczyński. Według oświadczenia majątkowego za 2016 r. politykowi zostało do spłaty 45 tys. zł.

W marcu 2016 r. Goss została członkiem rady nadzorczej w PGE. I jest nim do dzisiaj. Jak wynika z opublikowanego wczoraj raportu rocznego spółki, jej ubiegłoroczne zarobki to 79,2 tys. zł. Dla porównania - szefowa rady Anna Kowalik dostała 89,8 tys. zł.

- Wysokość wynagrodzenia została określona uchwałą z 14 grudnia 2016 r., zgodnie z którą miesięczne wynagrodzenie ustalono jako iloczyn przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w IV kwartale roku poprzedniego, ogłoszone przez prezesa GUS oraz mnożnika: 1,7 (dla przewodniczącego rady nadzorczej), 1,5 (dla pozostałych członków rady nadzorczej) - informuje PGE w raporcie rocznym.

A przypomnijmy, że Goss zasiada również w radzie nadzorczej BOŚ Banku. Tam też świetnie zarabia. Za sześć miesięcy w 2016 r. dostała 54 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki pożyczył 96 tysięcy złotych? Ksiądz domaga się zwrotu i grozi...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE