Gowin na antenie wygadał się na temat PiS. Poszło na żywo

2021-08-04 18:36
Jarosław Gowin
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Jarosław Gowin został zaproszony do programu „Tak jest”, prowadzonego przez Krzysztofa Skórzyńskiego na antenie TVN24. Rozmawiali między innymi o decyzji zdymisjonowania z rządu Anny Korneckiej z Porozumienia. Przy okazji wypowiedział się na temat Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko poszło na żywo.

Jarosław Gowin odniósł się do decyzji Mateusza Morawieckiego, by zdymisjonować byłą wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Anna Kornecka miała niepochlebnie wyrażać się o Polskim Ładzie, a konkretnie wprowadzeniu wyższych podatków dla przedsiębiorców. - Wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet podatnicy ci najmniejsi, którzy rozliczają się kartą podatkową, oni też na tych rozwiązaniach tracą. Tracą bardzo wiele, bo to nie jest 50-100 zł miesięcznie. To są bardzo często kwoty w tysiącach złotych – mówiła w TVN24. Jarosław Gowin zapowiedział, ze dymisja nie pozostanie bez jego reakcji. - Chcę powiedzieć, że jestem dumny, że mogę współpracować z panią Anną Kornecką. Jej stanowisko jest zbieżne ze stanowiskiem Porozumienia. Co do decyzji pana premiera, ona nie była konsultowana i ona narusza umowę koalicyjną. Nie pozostanie to bez mojej reakcji  - mówił w programie „Tak jest” Jarosław Gowin. Wygadał się też na temat Prawa i Sprawiedliwości. - Współpraca z PiS nie będzie łatwa, musimy wysłuchać argumentów koalicjantów. Przyszłość nie będzie decydowała się stołkami – stwierdził.

Nie przegap: Hołownia o kolanach Tuska. Były premier odpowiada

Sama Anna Kornecka także odniosła się do decyzji premiera. - Wchodząc do rządu miałam jeden cel: bronić polskich przedsiębiorców. Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin. Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją. Dalej będę pracować na rzecz tych, dzięki którym Polska się rozwija-pracować tak, jak całe Porozumienie – napisała na swoim Twitterze.

Zobacz: NIK o Funduszu Sprawiedliwości. Ważne pismo do Kaczyńskiego

Express Biedrzyckiej - Waldemar Buda: Bielan nie ma tyle siły, żeby wypchnąć Gowina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE