Tak upokorzyli Gowina w rządzie?! Wyciekły niepokojące informacje

2021-07-28 17:51
Jarosław Gowin
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Dni Jarosława Gowina w obozie Zjednoczonej Prawicy są policzone? Jak donosi Wirtualna Polska koalicja PiS z Porozumieniem jest coraz bardziej pozorna. Oliwy dodają informacje dotyczące tego, jak traktuje się Gowina i jego ludzi. W rozmowie z portalem powiedzieli o tym informatorzy z rządu. Wiele osób mogłoby to uznać za upokarzające.

Co dzieli Porozumienie Jarosława Gowina z Prawem i Sprawiedliwością? Ostatnio obserwujemy dwa duże punty zapalne: Polski Ład i „lex TVN”. Problemy narastają, a efektem ma być izolowanie Gowina od reszty obozu władzy. - Porozumienie w ostatnich tygodniach jest niemal całkowicie izolowane w ramach Zjednoczonej Prawicy – twierdzą rządowe źródła Wirtualnej Polski. - Po tym, jak Mateusz Morawiecki został wiceprezesem partii rządzącej, stał się mniej otwarty na jakiekolwiek negocjacje. Jarosław Gowin od kilkunastu dni jest całkowicie odsunięty na boczny tor – dodają rozmówcy portalu. Wcześniej zaś miały występować problemy w kontakcie z Jarosławem Kaczyńskim. Portal zwraca uwagę, że w środę premier odbywa spotkania dotyczące Polskiego Ładu, a uczestniczą w nich m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, minister finansów Tadeusz Kościński czy szef ministerstwa infrastruktury Andrzej Adamczyk. Nic nie wiadomo jednak jakoby w rozmowach miał uczestniczyć Jarosław Gowin. - Z panem premierem Gowinem oraz zapleczem Porozumienia odbyło się myślę, że ze dwadzieścia, jak nie więcej spotkań na różnym poziomie, eksperckim i również politycznym. Sam uczestniczyłem w trzech takich spotkaniach – przekazał dziś jednocześnie rzecznik rządu Piotr Müller.

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE