Nieznana historia o Janie Lityńskim. Znali ją tylko najbliżsi. Przyjaciel ujawnia szokującą historię!

2021-02-25 5:50 dnr mav
Jan Lityński. Poszukiwania ciała wciąż trwają
Autor: Andrzej Lange/SUPER EXPRESS Jan Lityński. Poszukiwania ciała wciąż trwają

Okazuje się, że legenda opozycji PRL Jan Lityński (†75 l.) nie dawał sobie w kaszę dmuchać ani władzom Polski Ludowej, ani współwięźniom odsiadującym wyroki w zakładach karnych. O zaskakującej części biografii „Lita” opowiada kolejny weteran opozycji antykomunistycznej Jan Rulewski (77 l.).

– Jana Lityńskiego poznałem w celi przejściowej więzienia w Strzelcach Opolskich. On siedział za wydarzenia marcowe, a ja za bunt na Wojskowej Akademii Technicznej. Władze ogłosiły amnestię i byłem już spakowany do wyjścia. No i po „cywilnemu” chciałem się z nim przywitać, mówiąc, że chyba jesteśmy znajomymi. On zaś odpowiedział, „k*** twoja mać, nie jestem twoim znajomkiem” – opowiada Jan Rulewski. 

>>>CZYTAJ WIĘCEJ O JANIE LITYŃSKIM!

>Jedna z największych legend "Solidarności" NIE ŻYJE! Kim był Jan Lityński?

– Chodzi o to, że on był grypsujący i dlatego mnie zblatował. Pouczył przy tym o konieczności właściwego odzywania się do grupy charakterniaków – tłumaczy były opozycjonista. – Zaskoczyło mnie to, bo on był więźniem politycznym, ja zresztą też uważałem się za zakładową ekstraklasę, przecież nie byłem kryminalistą. No w końcu powiedziałem mu, że siedzę za politykę i jakoś zaczęliśmy rozmawiać, aż w końcu dał mi swój adres. Spotkaliśmy się na wolności, a nasze drogi krzyżowały się aż do pogrzebu Henryka Wujca (†80 l.) w zeszłym roku – mówi legendarny działacz o swym zmarłym koledze. 

>>>CZYTAJ WIĘCEJ:

>Tajemnica śmierci Jana Lityńskiego. Bronisław Komorowski ujawnia nieznane szokujące szczegóły

>Ciała Jana Lityńskiego wciąż nie ma! Pomoże sprzęt, którego użyto w poszukiwaniach Piotra Woźniaka-Staraka?

>Wstrząsające ustalenia w sprawie okoliczności śmierci Lityńskiego. Żona rzuciła się za nim [ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ]

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ I ZOBACZ HISTRIĘ DZIAŁALNOŚCI JANA LITYŃSKIEGO W OBRAZKACH 

Jan Lityński nie żyje. Poszukiwania ciała legendy "Solidarności"
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze