Jan Pospieszalski leczy COVID-19 amantadyną i witaminami. "Informacje o mojej śmieci są przesadzone"

2021-12-01 16:21
pospieszalski
Autor: Wikimedia Commons

Jan Pospieszalski znany jest ze sceptycznego stosunku do szczepień przeciwko koronawirusowi. Teraz popularny dziennikarz zachorował na COVID-19 i, jak pisze, "najgorsze ma już za sobą". Przyznał, że to poważna choroba i dotkliwie odczuł zjadliwe działanie wirusa. Ocenił też, że koronawirus jest groźniejszy dla organizmu niż zwykła infekcja.

Jan Pospieszalski nie zaszczepił się przeciw koronawirusowi. Teraz popularny dziennikarz zachorował na COVID-19 i, jak pisze, choroba ma ciężki przebieg. W felietonie opublikowanym w tygodniku „Do Rzeczy” zaznaczył, że jako ponad 65-letnia, niezaszczepiona osoba znalazł się w grupie ryzyka. Przyznał, że to poważna choroba i dotkliwie odczuł zjadliwe działanie wirusa. Ocenił też, że koronawirus jest groźniejszy dla organizmu niż zwykła infekcja.

Niezaszczepieni mają płacić za leczenie COVID-19? Polacy jasno się wypowiedzieli [SONDAŻ]

- „Jestem w wieku 65+ i nie przyjąłem szczepienia przeciw COVID-19, co sytuuje mnie w grupie ryzyka. Przy pierwszych symptomach złego samopoczucia skorzystałem z teleporady i zanim pojawiły się typowe objawy, jak np. utrata powonienia, zacząłem brać antybiotyk. Gdy test wykazał odczyt pozytywny, rozpocząłem kurację amantadyną, cały czas biorąc antybiotyk i zwiększone dawki witamin: C, D3, K2 i cynku” – napisał Pospieszalski w „Do Rzeczy”. Stwierdził, że „najgorsze ma już za sobą”.

Mateusz Morawiecki jasno: Robimy wszystko, by złagodzić ból inflacji [NASZ WYWIAD]

Pospieszalski chory na COVID-19. Jak przechodzi chorobę?

Pospieszalski odniósł się w social mediach do informacji na temat swojego stanu zdrowia. Walkę z COVID-19 skomentował na Twitterze. Czy naprawdę tak ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem? - Informacje o mojej śmierci, czy ciężkim przebiegu C-19, są przesadzone - skwitował.

W kwietniu w programie „Warto Rozmawiać” Pospieszalski krytykował metody walki rządu z pandemią oraz wskazał na jej wpływ na służbę zdrowia i gospodarkę. – - W rok po ogłoszeniu pandemii, kolejnych falach zarażeń statystyki pokazują, że szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby, a polityka lockdownów, w tym także zamknięcie służby zdrowia, przynosi fatalne rezultaty – mówił w programie. Był to ostatni odcinek prowadzony przez niego w TVP.

Sonda
Czy szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE