Jarosław Kaczyński przerwał milczenie w bardzo bolesnej sprawie. Wskazał winnych. Polecą wióry!

2021-05-19 7:49
Jarosław Kaczyński
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS

Jarosław Kaczyński ostatnio przeszedł do ofensywy politycznej. W sobotę, 15 maja, to on jako pierwszy z polityków PiS prezentował założenia Polskiego Ładu. czym potwierdził, że jest liderem całego obozu politycznego. Teraz Jarosław Kaczyński przerwał milczenie w bardzo bolesnej sprawie. Chodzi o program, który - podobnie jak 500 plus - był jednym z głównych założeń polityki PiS. Okazał się jednak klapą. Mowa o programie Mieszkanie plus. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" odniósł się do tej sytuacji i wskazał winnych. Oj, polecą wióry!

Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Sieci" mówił o Polskim Ładzie. Spora część wywiadu dotyczyła zawartego w nim założenia dotyczącego możliwości budowy domów do 70 m kw. bez konieczności uzyskania pozwolenia. - Tak, to jest próba przełamania blokad, które wciąż jeszcze blokują możliwość zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych wielu Polaków. Jeżeli ludzie skorzystają z tej propozycji, to szybko mogą mieć własny domek, z umiarkowanym, ale jednak solidnym metrażem - przekonywał prezes PiS. - Naszym celem jest, by były to domki ładne, ale proste i stosunkowo tanie, naprawdę wygodne dla rodziny. Są plany, by gotowe, estetyczne projekty były dostępne dla każdego. To się wpisuje w plan wprowadzenia standardów architektonicznych, uporządkowania tej kwestii, co zrobimy przy okazji - deklarował Jarosław Kaczyński. W rozmowie nawiązano także do bardzo bolesnej dla PiS sprawy, czyli programu Mieszkanie plus, który okazał się niewypałem. Wicepremier wskazał winnych tej sytuacji. To na pewno wywoła furię deweloperów! 

CZYTAJ TAKŻE: Polski Ład dowiódł, że prospołeczny PiS to mit - komentuje Tomasz Walczak

Dlaczego - zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - program Mieszkanie plus nie wyszedł tak, jak powinien? Prezes PiS mówił o "wpływach deweloperów". - To jest pierwsza sprawa. Drugą jest niezwykle trudna do przełamania resortowość. Opór stawiany przez instytucje dysponujący na przykład terenami przed ich przekazaniem do programu Mieszkanie Plus, był dla mnie niepojęty, i to na każdym szczeblu - podkreślił Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE: Leszek Miller zrugał Kaczyńskiego. Niesamowita szarża! "Prosto z lewej" 

QUIZ. Jarosław Kaczyński ma dziś urodziny! Sprawdź swoją wiedzę o prezesie PiS. Możesz się zaskoczyć!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: które urodziny obchodzi w tym roku Jarosław Kaczyński?
Express Biedrzyckiej - Hanna Gill-Piątek: Opozycja powinna usiąść do stołu z rządem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE