Kiedy Polski Ład wejdzie w życie? Politycy PiS ujawniają plan

2021-05-18 12:32
Nowy ład PiS
Autor: Materiały prasowe Nowy ład PiS

Polski Ład ledwie został ogłoszony, a już w tym tygodniu do Sejmu zaczną wpływać pierwsze ustawy tworzące program społeczno-gospodarczy rządu. Politycy PiS kują żelazo póki gorące i zdradzają plan wejścia w życie Polskiego Ładu. Co jest priorytetem? Na pierwszy ogień pójdą ustawy dotyczące systemu ochrony zdrowia. Politycy PiS planują również organizację szesnastu konferencji regionalnych, podczas których lokalni działacze obozu rządzącego będą promować założenia Polskiego Ładu.

Polski Ład już niedługo w Sejmie

Polski Ład został zaprezentowany w ostatnią niedzielę. Na program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy składa się kilka głównych elementów, m.in.: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia czy Dobry klimat dla firm. Okazuje się, że właśnie od kwestii dotyczących systemu ochrony zdrowia politycy PiS chcą zacząć swoją ofensywę programową.

Nie przegap: Rafał Woś zachwala Polski Ład PiS: Równiej znaczy lepiej [VOŚ POPULI]

Już w środę rząd  ma zająć się pierwszymi trzema projektami ustaw dotyczącymi zdrowia, które wchodzą w skład Polskiego Ładu. Zaraz po tym, bo w czwartek, projekty ustaw powinny trafić do Sejmu. Politycy PiS zaznaczają jednak, że mało prawdopodobne jest, aby posłowie zajęli się projektami podczas najbliższego posiedzenia Sejmu. Przyznali również, że część projektów współtworzących Polski Ład może być projektami poselskimi, a nie rządowi. Polski Ład będzie też prezentowany podczas 16 regionalnych konferencji, podczas których lokalni działacze PiS będą promować jest założenia.

Nie przegap: "Polski Ład" prowadzi do zadłużenia. Janusz Korwin-Mikke ujawnia szczegóły. "Super JKM"

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE