Kaczyński spotkał się z posłanką KO. Ujawniono treść rozmowy

2020-09-15 10:28 ZPL
Jarosław Kaczyński
Autor: Marek Kudelski/Super Express Jarosław Kaczyński

Godzinę trwała rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z posłanką Koalicji Obywatelskiej, Katarzyną Piekarską. Temat był dla prezesa PiS niezwykle ważny, możliwe, że jeszcze w tym tygodniu projekt ustawy trafi do Sejmu. Teraz dowiedzieliśmy się, o czym dokładnie Jarosław Kaczyński rozmawiał z Katarzyną Piekarską.

Temat zakazu hodowli zwierząt futerkowych szybko podzielił obóz władzy. Zdecydowanym zwolennikiem takiego rozwiązania jest Jarosław Kaczyński, który w zeszłym tygodniu zaprezentował tzw. piątkę Kaczyńskiego. Co ciekawe, zdecydowanym przeciwnikiem likwidacji takiego przemysłu jest środowisko związane z Radiem Maryja i ojcem Tadeuszem Rydzykiem. A to bez wątpienia oznacza wojnę na prawicy. Tym bardziej, że Jarosław Kaczyński nie zamierza robić kroku w tył - w poniedziałek spotkał się z posłanką Koalicji Obywatelskiej, aby omówić projekt zmian w ustawie o ochronie zwierząt. 

To było godzinne spotkanie w sprawie "piątki Kaczyńskiego", ale także tej mojej ustawy, którą złożyłam w grudniu; dzisiaj złożyłyśmy także projekt dotyczący czipowania. Zapowiedziałam też, że pewnie część posłów będzie chciała zgłosić poprawki - powiedziała po spotkaniu Piekarska.

Jarosław Kaczyński na TikToku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze