Kaczyński jednak odejdzie? Fogiel wygadał wszystko, sprawa jest jasna!

2021-10-06 22:49
Jarosław Kaczyński
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS

Czy to koniec kariery Jarosława Kaczyńskiego (72 l.) na stanowisku wicepremiera ds. bezpieczeństwa i obronności? Takie pytania pojawiają się od sierpnia, gdy po raz pierwszy z KPRM dochodziły sygnały o jesiennej rekonstrukcji rządu. Dziś do tych pogłosek odniósł się Radosław Fogiel (39 l.), bliski współpracownik prezesa PiS i wiceprezesa rządu. Czy dni Kaczyńskiego w rządzie są policzone?

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu? Fogiel komentuje

Radosław Fogiel to rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Wieczorem był gościem Polsat News. Rzecznik PiS dał do zrozumienia, że to prezes PiS decyduje o tym, kiedy zechce opuścić KPRM, a nie jego "oficjalny" szef Mateusz Morawiecki (53 l.). - (Jarosław Kaczyński - red.) Ma swoje zadania, które realizuje. Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii To jeszcze nie jest ten moment - zdradził Fogiel. - Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu - dodał polityk. Co może być ważniejsze od pełnienia zaszczytnej wicepremiera Rzeczpospolitej Polski? Chodzi oczywiście o wybory, kiedy to Kaczyński będzie chciał oddać się w całości partii i strategii na wygranie wyborów. - Jesteśmy na wybory przygotowani zawsze. To założenie, które w PiS wielokrotnie nam się sprawdzało. Rzeczywistość polityczna jest, jaka jest - deklarował wicerzecznik PiS. Komentatorzy pół żartem, pół serio komentują, że premier ds. bezpieczeństwa przed wyborami będzie chciał pilnować swoich. 

>>>Zmiany w rządzie przesądzone! Ujawniamy efekty rozmów Kaczyńskiego z Bielanem

>>>Fogiel z PiS o "szantażu emocjonalnym". Chodzi o dzieci migrantów [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Kaczyński to cynik zdolny do wyjścia z UE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE