Kazimierz M. trafi za kratki na 2 lata? Były premier dostał zarzut

2019-07-05 6:21 MMB
Były premier dostał zarzut
Autor: Marek Kudelski/Super Express Były premier dostał zarzut

W końcu się doigrał! Jak ustalił „Super Express” były premier Kazimierz M. (60 l.) został wczoraj przesłuchany przez prokuraturę. W związku z niepłaceniem byłej żonie żonie Izabeli Olchowicz- Marcinkiewicz (38 l.) alimentów, polityk usłyszał zarzut! Przypomnijmy – jego dług to ponad 100 tys. zł. Teraz grozi mu do 2 lat odsiadki!

Przyłapaliśmy wczoraj Kaza, gdy z nietęgą miną szedł na przesłuchanie do warszawskiej prokuratury. Nic dziwnego, w końcu polityk w związku ze swoim długiem alimentacyjnym ma poważne kłopoty. Zapytaliśmy śledczych, o szczegóły. – Dochodzenie jest w toku. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut uchylania się od obowiązku alimentacyjnego (…) i narażenia przez to pokrzywdzonej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Podejrzany nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – odpowiedział nam Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Łukasz Łapczyński.

Państwo M. uzyskali prawomocny rozwód w październiku 2018 roku. Od tego czasu Kazimierz M. jest zobowiązany wyrokiem sądu do wypłacania swojej byłej żonie 4 tys. zł alimentów miesięcznie. Polityk jednak tego nie robi. – W sumie jest mi winny ponad 100 tys. zł. Ciągle nie rozumiem jak to możliwe, że on nie wykonuje wyroku. Jest ponad prawem? - komentowała nam jego była żona Izabela Olchowicz, zanim dostała sądowy zakaz wypowiadania się o swoim dłużniku.

Chcieliśmy wczoraj zapytać byłego premiera dlaczego nie płaci alimentów, i jak skomentuje toczące się przeciwko niemu śledztwo, ale do zamknięcia tego wydania gazety nie odebrał od nas telefonu.

Fatalna stylówka krystyny Pawłowicz. Znany projektant zmieszał ją z błotem [ZOBACZ]

Podróże polityków. Ile nas kosztowały? QUIZ

Najnowsze