Korwin-Mikke SZOKUJĄCO o koronawirusie: "Polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości"

2020-02-26 21:57
Janusz Korwin-Mikke
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke postanowił wypowiedzieć się na temat epidemii koronawirusa. Zdaniem posła Konfederacji śmiercionośny wirus to powód do... radości, bo w związku z rozprzestrzenianiem się zarazy "umierają najsłabsi i najmniej przezorni", a sam koronawirus to "nie broń biologiczna, lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości". Pod wypowiedzią polityka rozpętała się burza internatów!

Śmiercionośna zaraza rozprzestrzenia się po Europie, a w najgorszej sytuacji jest włoska Lombardia. Osoby z niepokojącymi objawami przebywają też w polskich szpitalach, a minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreśla, że choć do tej pory nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia, niebezpieczny wirus prędzej czy później dotrze nad Wisłę. Epidemią koronawirusa w ogóle nie przejmuje się Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji, ba polityk wręcz cieszy się z zagrożenia, bo jego zdaniem doprowadzi to do... "polepszenia puli genetycznej narodu i ludzkości"! Swoją złotą myślą Korwin-Mikke podzielił się z użytkownikami Twittera.

Polityk odniósł się tym samym do słów dr Doroty Gałczyńskiej-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie, która w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedziała, że "Koronawirus to biologiczna III wojna światowa". Korwin-Mikke skrytykował wypowiedź dyrektor szpitala, zarzucając lekarzom niski poziom wykształcenia i podkreślił, że "wirus zabijający 10% zarażonych to nie 'broń biologiczna'". Zdaniem posła to "środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości"

Pod postem znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi polityka rozpętała się prawdziwa burza. Niektórzy internauci ironicznie komentują słowa Korwin-Mikkego, inni są wściekli. 

- Proszę przestać, przejedź się pan rowerem czy coś - czytamy. 

- Jeśli to ma pomóc Bosakowi, to robisz Pan to źle - dodaje kolejny użytkownik Twittera. 

- Janusz, w Twoim wieku bym się jednak trochę martwił zamiast śmieszkować... Oczywiście nic złego ci nie życzę - zauważa kolejna osoba. 

- A do jakiej grupy Pan się zalicza? - zapytał posła następny użytkownik.

Niezrażony słowami krytyki Korwin-Mikke po chwili dodał kolejny komentarz.

- Po tweetcie, że koronawirus nie nadaje się na broń biologiczną dzwoni dziennikarz z pretensją, że nie wykazuję empatii. Pytam, czy czytał Darwina? Czytał, "ale od czasu Darwina jest postęp". Cóż: od śmierci Newtona minęło 300 lat, ale grawitacja działa. Selekcja naturalna też - stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

W tym momencie niektórym internautom opadły ręce.

- Zapomniał Pan o Hitlerze - napisała komentująca post posła osoba.

Poradnik eksperta jak przygotować się na kryzys podczas epidemii koronowirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE