Koronawirus w Polsce? Korwin-Mikke ma szokującą teorię [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-02-26 22:08
Koronawirus
Autor: Bokskapet / pixabay

Koronawirus w Polsce?! Pojawiły się doniesienia o pierwszym przypadku w Krakowie, jednak strona rządowa i szpital dementują te informacje. Zobacz zapis RELACJI NA ŻYWO.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce? Pojawiają się nieoficjalne doniesienia o pierwszym przypadku w Krakowie, jednak szpital zaprzecza. >>>  To już wszystkie informacje w tej relacji. Śledź najnowsze doniesienia o koronawirusie TUTAJ <<<

22:00 Korwin-Mikke o koronawirusie: "Polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości"

Zdaniem posła Konfederacji śmiercionośny wirus to powód do... radości, bo w związku z rozprzestrzenianiem się zarazy "umierają najsłabsi i najmniej przezorni", a sam koronawirus to "nie broń biologiczna, lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości". Pod wypowiedzią polityka rozpętała się burza internatów! Cały artykuł przeczytasz tutaj.

21:15 Władze Norwegii potwierdzają pierwszy przypadek koronawirusa

Władze ochrony zdrowia z Norwegii potwierdziły pierwszy przypadek koronawirusa na terenie kraju.

19:25 Kolejny pacjent w szczecińskim szpitalu! Niepokojące objawy!

W środę do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie zgłosiła się kolejna osoba z podejrzeniem koronawirusa. W tej chwili w szpitalach z woj. zachodniopomorskiego hospitalizowanych jest już pięcioro pacjentów z podejrzeniem wirusa z Wuhan, trzy osoby przebywają w stolicy województwa.

Więcej informacji tu.

19:00 Kielecka podstawówka odwołuje zajęcia! Powód? Koronawirus!

W związku z ryzykiem epidemii, a także rozprzestrzeniającym się wirusem grypy, rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach postanowili nie wysyłać dzieci na zajęcia, które zorganizowano dla ich pociech w siedzibie Targów Kielce. Odwołanie zajęć nie oznacza jednak, że uczniowie kieleckiej podstawówki otrzymają dzień wolny. Zamiast zajęć odbędą się normalne lekcje w szkolnej klasie.

Więcej przeczytasz w tym miejscu.

18:35 Koronawirus w Łodzi? 150 OSÓB pod nadzorem epidemiologicznym!

Ponad 50 osób, które przybyły z obszarów zagrożonych, jest w tej chwili pod nadzorem epidemiologicznym. Od początku epidemii koronawirusa pod obserwacją w województwie łódzkim było już około 150 osób.

Więcej szczegółów tutaj.

17:50 Pierwszy potwierdzony przypadek w Macedonii

Venko Filipce, minister zdrowia Macedonii Północnej potwierdził, że na terenie tego kraju stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjentką jest kobieta, która kilka dni temu wróciła z podróży do Włoch. Po pomoc medyczną zgłosiła się ona zaraz po powrocie do ojczystego kraju. Badani są wszystkie osoby, który jechały z nią furgonetką.

17:10 Koronawirus zagrożeniem? 9-letnia dziewczynka zmarła na grypę!

Wielu Polaków lekceważy objawy grypy, a ta choroba może okazać się śmiertelna! 9-letnia dziewczynka 12 lutego rano trafiła do lekarza rodzinnego, w nocy zmarła na intensywnej terapii w bielskim szpitalu. Przyczyny śmierci zmarłej dwa tygodnie temu dziewczynki z powiatu żywieckiego wskazały badania histopatologiczne - poza grypą nie było innego powodu zgonu 9-latki. Młody organizm przegrał walkę z wirusem grypy typu A, chociaż nie było żadnych innych powikłań czy chorób. Niedługo po śmierci dziecka przeprowadzono sekcję zwłok, ale dopiero wyniki badań histopatologicznych rozwiały wszelkie wątpliwości.

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj: Grypa ZABIŁA 9-letnią dziewczynkę! Dziecko skonało na intensywnej terapii!

15:26 Koronawirus w Polsce. Do szpitala w Częstochowie trafił kierowca ciężarówki, który wrócił z Włoch

Przed południem do jednego z ośrodków zdrowia w powiecie kłobuckim zgłosił się kierowca ciężarówki. Mężczyzna poinformował, że źle się czuje, a w poniedziałek wrócił do kraju z podróży do Włoch. Mężczyznę przetransportowano do szpitala w Częstochowie, gdzie przebywa na oddziale zakaźnym.

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj: Koronawirus w Polsce. Do szpitala w Częstochowie trafił kierowca ciężarówki, który wrócił z Włoch

14:50 W Trójmieście BRAKUJE MASECZEK!

W wielu aptekach masek z filtrem przeciwwirusowym nie ma już wcale. Można je zamówić tylko przez internet.- W obecnej sytuacji nie da się zaspokoić rozbudowanych potrzeb, by setki tysięcy czy miliony sztuk były dostępne na rynku - przekazał w rozmowie z Radiem ESKA Andrzej Denis, rzecznik Gdańskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

14:55 Koronawirus w Polsce. Szpital w Grudziądzu zajmie się pacjentami z niepokojącymi objawami

Do tej pory jedynym w województwie kujawsko-pomorskim miejscem dedykowanym do opieki nad pacjentami z podejrzeniem koronawirusa był Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy. Teraz dołączył do niego szpital w Grudziądzu.Więcej TUTAJ!

14:45 Koronawirus w Europie. Kolejne przypadki zakażenia wirusem z Chin

Liczba ofiar we Włoszech wzrosła do 12. Zmarł 70-letni mężczyzna z Lombardii. Wszystko wskazuje na to, że liczba zachorowań wkrótce przekroczy 400. Jak podaje RMF FM koronawirus pojawił się już w 10 z 20 włoskich regionów.

Kolejny przypadek zakażenia odnotowano za naszą zachodnią granicą. Osoba zakażona koronawirusem znajduje się w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech.

W Hiszpanii groźny wirus pojawił się w Andaluzji. To drugi przypadek na kontynencie. Pierwszy pojawił się w Barcelonie.

14:35 Koronawirus. Czy podróż do Włoch jest bezpieczna?

We Włoszech trwa prawdziwa walka z koronawirusem. Na północy kraju szerzy się śmiercionośny wirus. Choć loty do Włoch i w przeciwnym kierunku nie są wciąż odwołane, to polskie służby sanitarne odradzają podróży na Półwysep Apeniński.

14:20 Koronawirus? Sprawdź, gdzie się zgłosić na badania

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek, gdzie można się zgłosić w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. W Koszalinie w szpitalu są już dwa takie przypadki. Co należy zrobić w przypadku objawów przypominających koronawirusa? Sprawdź, gdzie się zgłosić.

14:17 Koronawirus z Chin na Lubelszczyźnie?

- W woj. lubelskim dwie osoby są hospitalizowane, trwają badania w kierunku koronawirusa potwierdza Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. W całym regionie ponad 50 osób zostało objętych dozorem epidemiologicznym.

14:15 DRAMATYCZNA sytuacja turystów w Hiszpanii. Zamknięto ich w hotelach

Około tysiąca turystów, którzy przebywają na wakacjach na Teneryfie, zostało poddanych kwarantannie. Więcej informacji na ten temat w poniższym artykule.

>>> Koronawirus w Hiszpanii. Turyści zamknięci w hotelu na Teneryfie

14:04 Ciechanów: Ważna decyzja w związki koronawirusem!

Zakończyło się spotkanie władz samorządu oraz przedstawicieli kuratorium oświaty i sanepidu w Ciechanowie. Przypomnijmy, że do miasta wróciła grupa uczniów z Włoch. Jakie decyzje podjęto? Sprawdź na ESKA INFO Płock.

13:50 Szczecin: Ważna decyzja Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

W związku ze stale rosnącym zagrożeniem koronawirusem, Kolegium Rektorskie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie podjęło decyzję o wstrzymaniu do odwołania wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów oraz pracowników, zarówno do jak i z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej oraz północnych Włoch - informuje ESKA INFO Szczecin.

13:35 Szok w Koszalinie! To zdjęcie wstrząsnęło mieszkańcami miasta!

W koszalińskim szpitalu przebywają dwie osoby, które mogły zarazić się koronawirusem. Pacjenci w oczekiwaniu na wyniki testów, zamknięci są w izolatkach.Na facebookowym profilu Spotted Koszalin zamieszczono zdjęcie, które poruszyło internautów.

13:25 Koronawirus zawita do Polski? "To pewne!"

- Epidemia wywołana w Chinach przez koronawirusa SARS-CoV-2 nie zatrzyma się na obecnym etapie i na pewno dotrze do naszego kraju - uważa dr Aneta Afelt. Więcej na ESKA INFO Łódź.

13:17 Koronawirus w Polsce? Dzieci pod nadzorem sanepidu!

Aż 26 osób z Piotrkowa Trybunalskiego zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Wśród nich są dzieci. Są to uczestnicy szkolnej wycieczki, którzy wrócili z północnych regionów Włoch. Więcej na ESKA INFO Bełchatów.

13:10 Koronawirus w Polsce? Ważny apel radnego w Toruniu.

Radny z Torunia Adrian Mól  skierował wniosek do prezydenta Michała Zaleskiego. Chodzi o zajęcia profilaktyczne w toruńskich szkołach.

13:00 Koronawirus w Polsce? Ważne oświadczenie szpitala w Krakowie! 

5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką wydał oświadczenie dotyczące doniesień o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce.

- 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ z siedzibą w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej 1-3 oświadcza, że pojawiające się w mediach informacje o potwierdzonym przypadku pacjenta zakażonego koronawirusem są nieprawdziwe. Jednocześnie informujemy, iż w związku z prowadzonymi w Oddziale Chorób Zakaźnych pracami remontowymi, nastąpiło czasowe zaprzestanie udzielania świadczeń zdrowotnych w tym zakresie do dnia 31 maja 2020 roku - czytamy w komunikacie.

12:40 Dziecko trafiło do szpitala w Poznaniu. To koronawirus?

Mamy nowe fakty w związku z dzieckiem, które trafiło do szpitala przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. To 3-letni chłopiec, który był z rodzicami w północnych Włoszech. Jaki jest stan zdrowia dziecka? Więcej na ESKA INFO Poznań.

12:20 Pierwszy przypadek koronawirusa w Grecji!

Jak podaje Łukasz Bok, prowadzący profil Konflikty i Katastrofy Światowe, potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem.

12:10 Ministerstwo Zdrowia skomentowało doniesienia Super Expressu. TUTAJ wypowiedź Łukasza Szumowskiego

Pojawiają się doniesienia o pierwszym przypadku w Krakowie, jednak strona rządowa zaprzecza.

12:20 Koronawirus w Grecji! Kolejny kraj na mapie zakażeń

Jak podaje na Twitterze Łukasz Bok, prowadzący profil KiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe, potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Grecji.

11:50 Koronawirus w Lublinie? Uczelnia zawiesza rekrutację cudzoziemców

Lublin. Uniwersytet Medyczny zawiesza rekrutację studentów zagranicznych! Wszystko z obawy przed pojawieniem się koronawirusa w Lublinie!

11:25 Śmiertelne żniwo koronawirusa we Francji! Liczba zakażonych drastycznie rośnie

Nie żyje 60-letni Francuz, który był zakażony koronawirusem. To drugi śmiertelny przypadek we Francji. Wcześniej zmarła tam chińska turystka. Na ten moment potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem we Francji. Z kolei we Włoszech liczba zakażonych wzrosła do ponad 350! W Iranie zmarło 19 osób. Jak podaje RMF FM odnotowano tam również 44 nowe przypadki zakażenia.

11:05 Pilny komunikat w Łodzi! Chodzi o koronawirusa!

Władze Uniwersytetu Łódzkiego podjęły bardzo ważną decyzję. Studenci wracający z ferii z jednego z krajów, gdzie występuje koronowirus SARS-CoV-2, mogą bez konsekwencji opuścić dwa tygodnie zajęć. Ale to nie wszystkie informacje dotyczące

11:00 Kobieta w szpitalu we Wrocławiu! Była we Włoszech!

Do szpitala we Wrocławiu trafiła kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Pacjentka zgłosiła się do przychodni w Lubinie z objawami grypy. Gdy okazało się, że wróciła niedawno z nart we Włoszech, zdecydowano o przewiezieniu jej na oddział chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Szczegóły na ESKA INFO Wrocław >>> Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala we Wrocławiu! Była na nartach we Włoszech

10:40 Koronawirus w Polsce? DZIECKO z podejrzeniem choroby przebywa w szpitalu Poznaniu!

Do Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu trafiło dziecko z podejrzeniem koronawirusa. Takie nieoficjalne informacje podał "Głos Wielkopolski". Więcej na ten temat przeczytacie na ESKA INFO Poznań.

10:27 Koronawirus w Polsce? STRACH na Kielecczyźnie! Kolejna osoba w izolatce!

Jak podaje Gazeta Wyborcza od środy w szpitalu w Kielcach przebywa 25-letnia kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Przebywała w ostatnim czasie na terenie Włoch.

Szczegóły >>> Koronawirus w Kielcach? Kobieta trafiła do izolatki!

10:00 Nowy Sącz wygrał z KORONAWIRUSEM! Zobacz, jak!

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel pochwalił się, że jego miasto stawiło czoła skutkom śmiertelnie niebezpiecznego koronawirusa. Jak? Przeczytaj na ESKA INFO Tarnów!

9:42 Koronawirus w Polsce? Panika na Mazowszu! Nie wiedzą, co robić!

Starostwo Powiatowe w Ciechanowie wraz z tamtejszym kuratorium oświaty i sanepidem będą zastanawiać się, co zrobić z wycieczką uczniów, która właśnie wróciła z Włoch. W tej sprawie odbędzie się pilne spotkanie, an którym zapadną kluczowe decyzje.

9:35 Koronawirus w Polsce. Ważna decyzja Uniwersytetu Jagiellońskiego!

We wtorek, 25 lutego Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęło decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów i pracowników do i z krajów zagrożonych koronawirusem. Więcej na ten temat na stronie ESKA INFO Kraków.

9:20 Panika na lotniskach? Wprowadzono dodatkowe procedury

Na lotnisku w podkrakowskich Balicach podjęto specjalne środki ostrożności, w tym sprawdzanie temperatury ciała przylatujących pasażerów. Pierwsze badania odbyły się już we wtorek, 25 lutego. Podobnie sytuacja wygląda w Pyrzowicach w woj. śląskim.

9:10 Koronawirus w kolejnym kraju! Turysta przyjechał z Włoch!

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Algierii. Zakażonym jest obywatel Włoch, który przyjechał do tego kraju 17 lutego. Objęto go kwarantanną. To drugi przypadek na kontynencie afrykańskim. Poprzedni odnotowano w Egipcie.

9:05 Ostróda: Niepokojące informacje ze szpitala! Kolejny pacjent w na oddziale zakaźnym

Kolejny pacjent z podejrzeniem śmiertelnej choroby trafił do szpitala, tym razem w woj. warmińsko-mazurskim! Na oddziale zakaźnym szpitala w Ostródzie przebywa mężczyzna, który wrócił niedawno z Włoch - informuje ESKA INFO Olsztyn. – Jest jedna osoba, która jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w Ostródzie. Jest to mężczyzna, który wrócił z Włoch. Zamanifestował objawy, w związku z tym lekarz, który był w oddziale zakaźnym, zadecydował o hospitalizacji. Testy są w trakcie realizacji – powiedział dla olsztyn.com.pl. Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Stan pacjenta jest stabilny.

8:50 Opolskie: Dwie osoby z Krapkowic pod obserwacją

Dwie osoby z powiatu krapkowickiego otrzymały dozór sanepidu. Po powrocie z Włoch kobieta i dziecko nie miały objawów choroby. Nie występowała gorączka, ani duszności. Lekarz z oddziału zakaźnego po konsultacji stwierdził, że mogą wrócić do domów. Dozór jednak pozostaje, bo teraz przez najbliższe dwa tygodnie, dwa razy dziennie będzie się z nimi kontaktować pracownik sanepidu, by sprawdzić stan zdrowia i temperaturę.

8:45 Minister Zdrowia: Byłem we Włoszech na nartach!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM przyznał, że był na nartach we Włoszech, ale jeszcze przed wybuchem epidemii w tym kraju. Dodał, że nie zgłosił się na badania. Powiedział również, że najprawdopodobniej w Polsce w najbliższym czasie pojawi się przypadek zakażenia koronawirusem. - Jestem pewien, że taki przypadek się pojawi. I to nie jeden, a kilka - powiedział Szumowski. - Nasi rodacy wracają właśnie z rejonu, który jest objęty alertem. Pamiętajmy, że 80% zachorowań przebiega w sposób łagodny lub bezobjawowy. Nie ma powodu do paniki - dodał.

8:30 Koronawirus w Polsce? Gdzie doszło do zakażenia [MAPA]

Bieżące informacje na temat zachorowania na koronawirusa można znaleźć na specjalnej mapie, gdzie oznaczone są kraje, w których stwierdzono przypadki zakażenia wirusem z Chin. W Polsce wciąż nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Jak wygląda sytuacja w innych krajach? Sprawdź poniżej!

>>> Koronawirus w Polsce? Gdzie jest wirus z Chin? [MAPA ZASIĘGU KORONAWIRUSA]

8:20 Koronawirus w Brzesku? Kobieta niedawno wróciła z Włoch! 

Do brzeskiego szpitala trafiła kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjentka skarżyła się na wysoką gorączkę, a dodatkowo przyznała, że kilka dni temu wróciła z Włoch, gdzie chiński wirus zabił już ponad 10 osób. Lekarze podjęli decyzję o przetransportowaniu kobiety do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w krakowskiej Nowej Hucie, gdzie przejdzie dokładniejsze badania.

7:50 Koronawirus w Chinach. Rośnie liczba ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2715 - podaje Polsat News. Ogółem liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 78 064. Narodowa Komisja Zdrowia podaje jednak, że tendencja zachorowań jest spadkowa.

7:35 Koronawirus szaleje w Europie! Kolejne kraje dołączają do Włoch

Jak wygląda obecnie sytuacja w Europie? Największą ilość zachorowań odnotowano we Włoszech. Potwierdzono już ponad 300 przypadków. W wyniku zakażenia wirusem z Chin we Włoszech zmarło 11 osób. Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Zakażenia odnotowano również w Austrii i Chorwacji. Pojawiły się również doniesienia o zakażeniu w Rumunii, ale tamtejsze ministerstwo zdrowia zdementowało informację. Kolejny przypadek zachorowania odnotowano w Hiszpanii, tym razem na kontynencie. Chodzi o mieszkankę Barcelony. To czwarty taki przypadek na obszarze kraju. Trzy poprzednie odnotowano na wyspach należących do Hiszpanii.

7:05 Koronawirus na Śląsku? Trzy osoby w izolatce!

Do szpitala w Chorzowie trafiła nauczycielka pracująca na co dzień w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach, która wróciła w ostatnim czasie z Rzymu. Kobieta prowadziła już zajęcia z dziećmi. Następnie przyjechała do szpitala w Bielsku-Białej, skąd przetransportowano ją do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. To już trzecia pacjentka tej placówki z podejrzeniem koronawirusa. W czwartek będą znane wyniki badań. Więcej na ten temat poniżej.

>>> Koronawirus w Polsce? Nauczycielka trafiła do izolatki! Miła lekcje z dziećmi!

Jak do tej pory wyglądała sytuacja w Polsce i w innych krajach? Gdzie stwierdzono zachorowania na koronawirusa? Dowiedz się z naszej relacji - Koronawirus w Polsce? Pojawiły się poważne objawy na południu kraju [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce? Sprawdź najnowsze doniesienia z regionów!

Nie obawiaj się zakupów w chińskich sklepach internetowych! Pamiętaj jednak o korzystaniu ze strony kupony Aliexpress, która pozwoli ci zaoszczędzić.