Koronawirus

i

Autor: Bokskapet / pixabay

Koronawirus w Polsce? Korwin-Mikke ma szokującą teorię [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-02-26 22:08

Koronawirus w Polsce?! Pojawiły się doniesienia o pierwszym przypadku w Krakowie, jednak strona rządowa i szpital dementują te informacje. Zobacz zapis RELACJI NA ŻYWO.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce? Pojawiają się nieoficjalne doniesienia o pierwszym przypadku w Krakowie, jednak szpital zaprzecza. >>>  To już wszystkie informacje w tej relacji. Śledź najnowsze doniesienia o koronawirusie TUTAJ <<<

22:00 Korwin-Mikke o koronawirusie: "Polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości"

Zdaniem posła Konfederacji śmiercionośny wirus to powód do... radości, bo w związku z rozprzestrzenianiem się zarazy "umierają najsłabsi i najmniej przezorni", a sam koronawirus to "nie broń biologiczna, lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości". Pod wypowiedzią polityka rozpętała się burza internatów! Cały artykuł przeczytasz tutaj.

21:15 Władze Norwegii potwierdzają pierwszy przypadek koronawirusa

Władze ochrony zdrowia z Norwegii potwierdziły pierwszy przypadek koronawirusa na terenie kraju.

19:25 Kolejny pacjent w szczecińskim szpitalu! Niepokojące objawy!

W środę do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie zgłosiła się kolejna osoba z podejrzeniem koronawirusa. W tej chwili w szpitalach z woj. zachodniopomorskiego hospitalizowanych jest już pięcioro pacjentów z podejrzeniem wirusa z Wuhan, trzy osoby przebywają w stolicy województwa.

Więcej informacji tu.

19:00 Kielecka podstawówka odwołuje zajęcia! Powód? Koronawirus!

W związku z ryzykiem epidemii, a także rozprzestrzeniającym się wirusem grypy, rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach postanowili nie wysyłać dzieci na zajęcia, które zorganizowano dla ich pociech w siedzibie Targów Kielce. Odwołanie zajęć nie oznacza jednak, że uczniowie kieleckiej podstawówki otrzymają dzień wolny. Zamiast zajęć odbędą się normalne lekcje w szkolnej klasie.

Więcej przeczytasz w tym miejscu.

18:35 Koronawirus w Łodzi? 150 OSÓB pod nadzorem epidemiologicznym!

Ponad 50 osób, które przybyły z obszarów zagrożonych, jest w tej chwili pod nadzorem epidemiologicznym. Od początku epidemii koronawirusa pod obserwacją w województwie łódzkim było już około 150 osób.

Więcej szczegółów tutaj.

17:50 Pierwszy potwierdzony przypadek w Macedonii

Venko Filipce, minister zdrowia Macedonii Północnej potwierdził, że na terenie tego kraju stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjentką jest kobieta, która kilka dni temu wróciła z podróży do Włoch. Po pomoc medyczną zgłosiła się ona zaraz po powrocie do ojczystego kraju. Badani są wszystkie osoby, który jechały z nią furgonetką.

17:10 Koronawirus zagrożeniem? 9-letnia dziewczynka zmarła na grypę!

Wielu Polaków lekceważy objawy grypy, a ta choroba może okazać się śmiertelna! 9-letnia dziewczynka 12 lutego rano trafiła do lekarza rodzinnego, w nocy zmarła na intensywnej terapii w bielskim szpitalu. Przyczyny śmierci zmarłej dwa tygodnie temu dziewczynki z powiatu żywieckiego wskazały badania histopatologiczne - poza grypą nie było innego powodu zgonu 9-latki. Młody organizm przegrał walkę z wirusem grypy typu A, chociaż nie było żadnych innych powikłań czy chorób. Niedługo po śmierci dziecka przeprowadzono sekcję zwłok, ale dopiero wyniki badań histopatologicznych rozwiały wszelkie wątpliwości.

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj: Grypa ZABIŁA 9-letnią dziewczynkę! Dziecko skonało na intensywnej terapii!

15:26 Koronawirus w Polsce. Do szpitala w Częstochowie trafił kierowca ciężarówki, który wrócił z Włoch

Przed południem do jednego z ośrodków zdrowia w powiecie kłobuckim zgłosił się kierowca ciężarówki. Mężczyzna poinformował, że źle się czuje, a w poniedziałek wrócił do kraju z podróży do Włoch. Mężczyznę przetransportowano do szpitala w Częstochowie, gdzie przebywa na oddziale zakaźnym.

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj: Koronawirus w Polsce. Do szpitala w Częstochowie trafił kierowca ciężarówki, który wrócił z Włoch

14:50 W Trójmieście BRAKUJE MASECZEK!

W wielu aptekach masek z filtrem przeciwwirusowym nie ma już wcale. Można je zamówić tylko przez internet.- W obecnej sytuacji nie da się zaspokoić rozbudowanych potrzeb, by setki tysięcy czy miliony sztuk były dostępne na rynku - przekazał w rozmowie z Radiem ESKA Andrzej Denis, rzecznik Gdańskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

14:55 Koronawirus w Polsce. Szpital w Grudziądzu zajmie się pacjentami z niepokojącymi objawami

Do tej pory jedynym w województwie kujawsko-pomorskim miejscem dedykowanym do opieki nad pacjentami z podejrzeniem koronawirusa był Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy. Teraz dołączył do niego szpital w Grudziądzu.Więcej TUTAJ!

14:45 Koronawirus w Europie. Kolejne przypadki zakażenia wirusem z Chin

Liczba ofiar we Włoszech wzrosła do 12. Zmarł 70-letni mężczyzna z Lombardii. Wszystko wskazuje na to, że liczba zachorowań wkrótce przekroczy 400. Jak podaje RMF FM koronawirus pojawił się już w 10 z 20 włoskich regionów.

Kolejny przypadek zakażenia odnotowano za naszą zachodnią granicą. Osoba zakażona koronawirusem znajduje się w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech.

W Hiszpanii groźny wirus pojawił się w Andaluzji. To drugi przypadek na kontynencie. Pierwszy pojawił się w Barcelonie.

14:35 Koronawirus. Czy podróż do Włoch jest bezpieczna?

We Włoszech trwa prawdziwa walka z koronawirusem. Na północy kraju szerzy się śmiercionośny wirus. Choć loty do Włoch i w przeciwnym kierunku nie są wciąż odwołane, to polskie służby sanitarne odradzają podróży na Półwysep Apeniński.

14:20 Koronawirus? Sprawdź, gdzie się zgłosić na badania

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę placówek, gdzie można się zgłosić w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. W Koszalinie w szpitalu są już dwa takie przypadki. Co należy zrobić w przypadku objawów przypominających koronawirusa? Sprawdź, gdzie się zgłosić.

14:17 Koronawirus z Chin na Lubelszczyźnie?

- W woj. lubelskim dwie osoby są hospitalizowane, trwają badania w kierunku koronawirusa potwierdza Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. W całym regionie ponad 50 osób zostało objętych dozorem epidemiologicznym.

14:15 DRAMATYCZNA sytuacja turystów w Hiszpanii. Zamknięto ich w hotelach

Około tysiąca turystów, którzy przebywają na wakacjach na Teneryfie, zostało poddanych kwarantannie. Więcej informacji na ten temat w poniższym artykule.

>>> Koronawirus w Hiszpanii. Turyści zamknięci w hotelu na Teneryfie

14:04 Ciechanów: Ważna decyzja w związki koronawirusem!

Zakończyło się spotkanie władz samorządu oraz przedstawicieli kuratorium oświaty i sanepidu w Ciechanowie. Przypomnijmy, że do miasta wróciła grupa uczniów z Włoch. Jakie decyzje podjęto? Sprawdź na ESKA INFO Płock.

13:50 Szczecin: Ważna decyzja Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

W związku ze stale rosnącym zagrożeniem koronawirusem, Kolegium Rektorskie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie podjęło decyzję o wstrzymaniu do odwołania wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów oraz pracowników, zarówno do jak i z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej oraz północnych Włoch - informuje ESKA INFO Szczecin.

13:35 Szok w Koszalinie! To zdjęcie wstrząsnęło mieszkańcami miasta!

W koszalińskim szpitalu przebywają dwie osoby, które mogły zarazić się koronawirusem. Pacjenci w oczekiwaniu na wyniki testów, zamknięci są w izolatkach.Na facebookowym profilu Spotted Koszalin zamieszczono zdjęcie, które poruszyło internautów.

13:25 Koronawirus zawita do Polski? "To pewne!"

- Epidemia wywołana w Chinach przez koronawirusa SARS-CoV-2 nie zatrzyma się na obecnym etapie i na pewno dotrze do naszego kraju - uważa dr Aneta Afelt. Więcej na ESKA INFO Łódź.

13:17 Koronawirus w Polsce? Dzieci pod nadzorem sanepidu!

Aż 26 osób z Piotrkowa Trybunalskiego zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Wśród nich są dzieci. Są to uczestnicy szkolnej wycieczki, którzy wrócili z północnych regionów Włoch. Więcej na ESKA INFO Bełchatów.

13:10 Koronawirus w Polsce? Ważny apel radnego w Toruniu.

Radny z Torunia Adrian Mól  skierował wniosek do prezydenta Michała Zaleskiego. Chodzi o zajęcia profilaktyczne w toruńskich szkołach.

13:00 Koronawirus w Polsce? Ważne oświadczenie szpitala w Krakowie! 

5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką wydał oświadczenie dotyczące doniesień o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce.

- 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ z siedzibą w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej 1-3 oświadcza, że pojawiające się w mediach informacje o potwierdzonym przypadku pacjenta zakażonego koronawirusem są nieprawdziwe. Jednocześnie informujemy, iż w związku z prowadzonymi w Oddziale Chorób Zakaźnych pracami remontowymi, nastąpiło czasowe zaprzestanie udzielania świadczeń zdrowotnych w tym zakresie do dnia 31 maja 2020 roku - czytamy w komunikacie.

12:40 Dziecko trafiło do szpitala w Poznaniu. To koronawirus?

Mamy nowe fakty w związku z dzieckiem, które trafiło do szpitala przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. To 3-letni chłopiec, który był z rodzicami w północnych Włoszech. Jaki jest stan zdrowia dziecka? Więcej na ESKA INFO Poznań.

12:20 Pierwszy przypadek koronawirusa w Grecji!

Jak podaje Łukasz Bok, prowadzący profil Konflikty i Katastrofy Światowe, potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem.

12:10 Ministerstwo Zdrowia skomentowało doniesienia Super Expressu. TUTAJ wypowiedź Łukasza Szumowskiego

Pojawiają się doniesienia o pierwszym przypadku w Krakowie, jednak strona rządowa zaprzecza.

12:20 Koronawirus w Grecji! Kolejny kraj na mapie zakażeń

Jak podaje na Twitterze Łukasz Bok, prowadzący profil KiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe, potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Grecji.

11:50 Koronawirus w Lublinie? Uczelnia zawiesza rekrutację cudzoziemców

Lublin. Uniwersytet Medyczny zawiesza rekrutację studentów zagranicznych! Wszystko z obawy przed pojawieniem się koronawirusa w Lublinie!

11:25 Śmiertelne żniwo koronawirusa we Francji! Liczba zakażonych drastycznie rośnie

Nie żyje 60-letni Francuz, który był zakażony koronawirusem. To drugi śmiertelny przypadek we Francji. Wcześniej zmarła tam chińska turystka. Na ten moment potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem we Francji. Z kolei we Włoszech liczba zakażonych wzrosła do ponad 350! W Iranie zmarło 19 osób. Jak podaje RMF FM odnotowano tam również 44 nowe przypadki zakażenia.

11:05 Pilny komunikat w Łodzi! Chodzi o koronawirusa!

Władze Uniwersytetu Łódzkiego podjęły bardzo ważną decyzję. Studenci wracający z ferii z jednego z krajów, gdzie występuje koronowirus SARS-CoV-2, mogą bez konsekwencji opuścić dwa tygodnie zajęć. Ale to nie wszystkie informacje dotyczące

11:00 Kobieta w szpitalu we Wrocławiu! Była we Włoszech!

Do szpitala we Wrocławiu trafiła kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Pacjentka zgłosiła się do przychodni w Lubinie z objawami grypy. Gdy okazało się, że wróciła niedawno z nart we Włoszech, zdecydowano o przewiezieniu jej na oddział chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Szczegóły na ESKA INFO Wrocław >>> Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala we Wrocławiu! Była na nartach we Włoszech

10:40 Koronawirus w Polsce? DZIECKO z podejrzeniem choroby przebywa w szpitalu Poznaniu!

Do Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu trafiło dziecko z podejrzeniem koronawirusa. Takie nieoficjalne informacje podał "Głos Wielkopolski". Więcej na ten temat przeczytacie na ESKA INFO Poznań.

10:27 Koronawirus w Polsce? STRACH na Kielecczyźnie! Kolejna osoba w izolatce!

Jak podaje Gazeta Wyborcza od środy w szpitalu w Kielcach przebywa 25-letnia kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Przebywała w ostatnim czasie na terenie Włoch.

Szczegóły >>> Koronawirus w Kielcach? Kobieta trafiła do izolatki!

10:00 Nowy Sącz wygrał z KORONAWIRUSEM! Zobacz, jak!

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel pochwalił się, że jego miasto stawiło czoła skutkom śmiertelnie niebezpiecznego koronawirusa. Jak? Przeczytaj na ESKA INFO Tarnów!

9:42 Koronawirus w Polsce? Panika na Mazowszu! Nie wiedzą, co robić!

Starostwo Powiatowe w Ciechanowie wraz z tamtejszym kuratorium oświaty i sanepidem będą zastanawiać się, co zrobić z wycieczką uczniów, która właśnie wróciła z Włoch. W tej sprawie odbędzie się pilne spotkanie, an którym zapadną kluczowe decyzje.

9:35 Koronawirus w Polsce. Ważna decyzja Uniwersytetu Jagiellońskiego!

We wtorek, 25 lutego Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęło decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów i pracowników do i z krajów zagrożonych koronawirusem. Więcej na ten temat na stronie ESKA INFO Kraków.

9:20 Panika na lotniskach? Wprowadzono dodatkowe procedury

Na lotnisku w podkrakowskich Balicach podjęto specjalne środki ostrożności, w tym sprawdzanie temperatury ciała przylatujących pasażerów. Pierwsze badania odbyły się już we wtorek, 25 lutego. Podobnie sytuacja wygląda w Pyrzowicach w woj. śląskim.

9:10 Koronawirus w kolejnym kraju! Turysta przyjechał z Włoch!

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Algierii. Zakażonym jest obywatel Włoch, który przyjechał do tego kraju 17 lutego. Objęto go kwarantanną. To drugi przypadek na kontynencie afrykańskim. Poprzedni odnotowano w Egipcie.

9:05 Ostróda: Niepokojące informacje ze szpitala! Kolejny pacjent w na oddziale zakaźnym

Kolejny pacjent z podejrzeniem śmiertelnej choroby trafił do szpitala, tym razem w woj. warmińsko-mazurskim! Na oddziale zakaźnym szpitala w Ostródzie przebywa mężczyzna, który wrócił niedawno z Włoch - informuje ESKA INFO Olsztyn. – Jest jedna osoba, która jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w Ostródzie. Jest to mężczyzna, który wrócił z Włoch. Zamanifestował objawy, w związku z tym lekarz, który był w oddziale zakaźnym, zadecydował o hospitalizacji. Testy są w trakcie realizacji – powiedział dla olsztyn.com.pl. Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Stan pacjenta jest stabilny.

8:50 Opolskie: Dwie osoby z Krapkowic pod obserwacją

Dwie osoby z powiatu krapkowickiego otrzymały dozór sanepidu. Po powrocie z Włoch kobieta i dziecko nie miały objawów choroby. Nie występowała gorączka, ani duszności. Lekarz z oddziału zakaźnego po konsultacji stwierdził, że mogą wrócić do domów. Dozór jednak pozostaje, bo teraz przez najbliższe dwa tygodnie, dwa razy dziennie będzie się z nimi kontaktować pracownik sanepidu, by sprawdzić stan zdrowia i temperaturę.

8:45 Minister Zdrowia: Byłem we Włoszech na nartach!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM przyznał, że był na nartach we Włoszech, ale jeszcze przed wybuchem epidemii w tym kraju. Dodał, że nie zgłosił się na badania. Powiedział również, że najprawdopodobniej w Polsce w najbliższym czasie pojawi się przypadek zakażenia koronawirusem. - Jestem pewien, że taki przypadek się pojawi. I to nie jeden, a kilka - powiedział Szumowski. - Nasi rodacy wracają właśnie z rejonu, który jest objęty alertem. Pamiętajmy, że 80% zachorowań przebiega w sposób łagodny lub bezobjawowy. Nie ma powodu do paniki - dodał.

8:30 Koronawirus w Polsce? Gdzie doszło do zakażenia [MAPA]

Bieżące informacje na temat zachorowania na koronawirusa można znaleźć na specjalnej mapie, gdzie oznaczone są kraje, w których stwierdzono przypadki zakażenia wirusem z Chin. W Polsce wciąż nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Jak wygląda sytuacja w innych krajach? Sprawdź poniżej!

>>> Koronawirus w Polsce? Gdzie jest wirus z Chin? [MAPA ZASIĘGU KORONAWIRUSA]

8:20 Koronawirus w Brzesku? Kobieta niedawno wróciła z Włoch! 

Do brzeskiego szpitala trafiła kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjentka skarżyła się na wysoką gorączkę, a dodatkowo przyznała, że kilka dni temu wróciła z Włoch, gdzie chiński wirus zabił już ponad 10 osób. Lekarze podjęli decyzję o przetransportowaniu kobiety do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w krakowskiej Nowej Hucie, gdzie przejdzie dokładniejsze badania.

7:50 Koronawirus w Chinach. Rośnie liczba ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2715 - podaje Polsat News. Ogółem liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 78 064. Narodowa Komisja Zdrowia podaje jednak, że tendencja zachorowań jest spadkowa.

7:35 Koronawirus szaleje w Europie! Kolejne kraje dołączają do Włoch

Jak wygląda obecnie sytuacja w Europie? Największą ilość zachorowań odnotowano we Włoszech. Potwierdzono już ponad 300 przypadków. W wyniku zakażenia wirusem z Chin we Włoszech zmarło 11 osób. Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Zakażenia odnotowano również w Austrii i Chorwacji. Pojawiły się również doniesienia o zakażeniu w Rumunii, ale tamtejsze ministerstwo zdrowia zdementowało informację. Kolejny przypadek zachorowania odnotowano w Hiszpanii, tym razem na kontynencie. Chodzi o mieszkankę Barcelony. To czwarty taki przypadek na obszarze kraju. Trzy poprzednie odnotowano na wyspach należących do Hiszpanii.

7:05 Koronawirus na Śląsku? Trzy osoby w izolatce!

Do szpitala w Chorzowie trafiła nauczycielka pracująca na co dzień w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach, która wróciła w ostatnim czasie z Rzymu. Kobieta prowadziła już zajęcia z dziećmi. Następnie przyjechała do szpitala w Bielsku-Białej, skąd przetransportowano ją do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. To już trzecia pacjentka tej placówki z podejrzeniem koronawirusa. W czwartek będą znane wyniki badań. Więcej na ten temat poniżej.

>>> Koronawirus w Polsce? Nauczycielka trafiła do izolatki! Miła lekcje z dziećmi!

Jak do tej pory wyglądała sytuacja w Polsce i w innych krajach? Gdzie stwierdzono zachorowania na koronawirusa? Dowiedz się z naszej relacji - Koronawirus w Polsce? Pojawiły się poważne objawy na południu kraju [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus w Polsce? Sprawdź najnowsze doniesienia z regionów!

Nie obawiaj się zakupów w chińskich sklepach internetowych! Pamiętaj jednak o korzystaniu ze strony kupony Aliexpress, która pozwoli ci zaoszczędzić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE