Koronawirus w Koszalinie? Zdjęcie, które wywołało burzę. "Ile jest czasu na ucieczkę?"

2020-02-26 10:31
Koronawirus
Autor: Bokskapet / pixabay

W koszalińskim szpitalu przebywają dwie osoby, które mogły zarazić się koronawirusem. Pacjenci w oczekiwaniu na wyniki testów, zamknięci są w izolatkach. Temat koronawirusa poruszany jest w całej Polsce. Także w Koszalinie internauci dyskutują o potencjalnych zagrożeniach.

Koronawirus był jednym z tematów spotkania Komisji do Spraw Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Koszalinie. Przedstawiciele miasta i służb dyskutowali między innymi o możliwym zagrożeniu epidemią.

Przypomnijmy, w koszalińskim szpitalu przebywają dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa. Wyniki badań poznamy za kilka dni.

Tymczasem koszalińscy internauci dyskutują o potencjalnym zagrożeniu i możliwych zabezpieczeniach. 

Na facebookowym profilu Spotted Koszalin zamieszczono zdjęcie z ubranymi w kombinezony osobami i podpisane "Chyba naprawdę mamy się czego obawiać "

Pod fotografią wywiązała się dyskusja.

"I po co ta histeria?? Ten wirus ma śmiertelność MNIEJSZĄ niż grypa i podobną siłę rozprzestrzenia co grypa. Grypy się nie boicie? To nie jest ebola, która zabija w 3 dni i ma śmiertelność 90%" - pisze jedna z internautek. 

"A zachorowało się już kiedy na jakaś cięższa grypę? Bo ja tak i nie chciałabym mieć znowu kilku miesięcy wyjętych z życia. Nie wspominając już o tym, że starsi ludzie prawie nie mają szans, a i wirus może się u nas w każdej chwili zmutować" - argumentuje inny internauta.

Koronawirus w Koszalinie

Mnóstwo emocji wzbudziło także na Spotted Koszalin pytanie "Gdzie można kupić maseczki na twarz przeciwko koronawirusowi?"

Odpowiedź jest niestety prosta: "Z tego co mi wiadomo to już nigdzie"

Wyjaśnieniem problemu maseczek zajął się natomiast jeden z internautów: "Z maseczkami jest spory problem. A mianowicie taki, że nie dają w ogóle żadnej gwarancji ochrony. Te wszystkie najczęściej sprzedawane w aptece, zabezpieczają głównie tzw, pole operacyjne osoby noszącej, aby od niej zarazki się nie przedostały metodą kropelkową. Maska po ok 2h, przyjmująca z zewnątrz różne czynniki, staje się sama w sobie niebezpieczna, ponieważ wystarczy przy zdejmowaniu dotknąć ją rękoma i po zabawie. I takie dotknięcie palcem oka i okolic, wystarczy do przeniesienia z niej zebranych bakterii/wirusów... Ale psychologicznie działa... Co innego maski z prawdziwego zdarzenia biochemiczne..."

Padło też pytanie o ewentualną kwarantannę: "Czy Koszalin też zostanie zamknięty z powodu podejrzeń koronawirusa? Ile jest czasu na ucieczkę?"

Wywołało ono skraje emocje. Od porad, by zrobić zakupy i zapasy, aż po cytaty z kultowych komedii. 

"Na wylotówce na Gdańsk już powstaje mur" - zakpił jeden z internautów. 

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE