Koronawirus Koszalin. Jest światełko nadziei. Są informacje o liczbie ozdrowieńców!

2020-05-13 10:44 bs
Koronawirus Koszalin. Jest światełko nadziei. Są informacje o liczbie ozdrowieńców!
Autor: DOMIN Koronawirus Koszalin. Jest światełko nadziei. Są informacje o liczbie ozdrowieńców!

Po raz pierwszy od dnia, w którym zanotowano pacjenta zero na Pomorzu Zachodnim (tj. 6 marca 2020), liczba osób wyzdrowiałych w naszym województwie jest większa, niż liczba osób z aktywnym zakażeniem COVID-19.

- To najlepsza wiadomość dnia dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. - To efekt ciężkiej, pełnej zaangażowania pracy lekarzy, którzy leczą pacjentów w dwóch szpitalach: jednoimiennym na Arkońskiej i w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Bardzo dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym za ich gigantyczną pracę, dziękuję też dyrektorom szpitali, również tym, którzy wspierają dwa szpitale pozostające na pierwszej linii frontu oraz konsultantom wojewódzkim. To również dobry moment, by podkreślić wielką pracę Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz stacji powiatowych, które od ponad dwóch miesięcy robią wszystko, co możliwe, by powstrzymać epidemię. Dziś możemy wspólnie cieszyć się z pierwszego sukcesu.

Dzisiejsze statystyki to 231 aktywnych przypadków, 238 osób wyzdrowiałych, zmarło 16 osób. Łączna liczba wszystkich przypadków w naszym regionie to 485.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - gość: Leszek Miller „Szumowski złożył lekarski honor na ołtarzu polityki"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.