Koronawirus Koszalin. Ważna decyzja wojewody dotycząca szpitala

2020-05-31 16:13
Koronawirus Koszalin. Ważna decyzja wojewody dotycząca szpitala
Autor: DOMIN Koronawirus Koszalin. Ważna decyzja wojewody dotycząca szpitala

Od 1 czerwca szpital przy ul. Arkońskiej zostaje zwolniony z obowiązku funkcjonowania jako jednoimienny szpital zakaźny, a szpital w Koszalinie - z obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. Decyzje w tej sprawie podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

- W województwie zachodniopomorskim mamy coraz mniej hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 w szpitalach – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

– Dziś ta liczba spadła już poniżej 50 osób, nie ma więc potrzeby, by szpitale pozostawały w pełnej gotowości do leczenia pacjentów koronawirusowych. Nasze doświadczenia nabyte w ostatnich trzech miesiącach walki z koronawirusem oraz przećwiczone procedury pozwolą szybko zwiększyć liczbę łóżek zakaźnych, jeśli zaszłaby taka konieczność w przyszłości. Oczywiście nikt z nas nie chciałby, aby to nastąpiło.

Szczegóły dotyczące przywracania zwykłego trybu pracy obu szpitali będą uzgadniane przez dyrekcje placówek oraz zachodniopomorski oddział NFZ.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Rafał Trzaskowski w Poznaniu. Przemówienie. Wybory Prezydenckie 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE