Obywatelskie zatrzymanie w Mielnie. Szybka i bardzo dotkliwa kara dla kierowcy!

2020-05-31 15:39 bs
Obywatelskie zatrzymanie w Mielnie. Szybka i bardzo dotkliwa kara dla kierowcy!
Autor: materiały prasowe Obywatelskie zatrzymanie w Mielnie. Szybka i bardzo dotkliwa kara dla kierowcy!

W Sądzie Rejonowym w Koszalinie zapadł wyrok 47-latka ujętego dzień wcześniej na jednej z ulic Mielna. Mężczyzna odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym. - Jest to dowód na to, że nie ma pobłażania dla pijanych kierowców - informuje koszalińska policja.

Do ujęcia obywatelskiego doszło na jednej z ulic Mielna. Z relacji świadka, który widział całe zdarzenie wynikało, że kierujący oplem podczas jazdy nie panował nad pojazdem i wykonywał niebezpieczne manewry.

Mężczyzna zajechał swoim samochodem drogę i podbiegł do kierowcy opla. Z jego relacji wynikało, że od 47-latka była wyczuwalna woń alkoholu.

Przybyli na miejsce mundurowi, przeprowadzili badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadka zdarzenia potwierdziły się całkowicie.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Pięciu pracowników ZUS w Koszalinie zakażonych koronawirusem! Kwarantanna w urzędzie!

47-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie gdzie trzeźwiał. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do sądu.

Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał wyrok wymierzając 47-latkowi zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Wobec mężczyzny orzeczona została również kara grzywny w wysokości 6 000 złotych oraz świadczenia pieniężnego w wysokości 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Żona Bosaka na strzelnicy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.