Koronawirus Koszalin. W szpitalu 13 pacjentów z COVID-19. Nowe zasady i informacje

2020-05-12 11:31 bs
Koronawirus Koszalin. W szpitalu 13 pacjentów z COVID-19. Nowe zasady i informacje
Autor: DOMIN Koronawirus Koszalin. W szpitalu 13 pacjentów z COVID-19. Nowe zasady i informacje

Sytuacja w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie jest pod kontrolą. Do normalności wciąż jeszcze daleko. W placówce wciąż przebywają zakażeni koronawirusem. Poszczególne oddziały wracają do pracy, ale z ograniczeniami.

- W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie mamy 13 pacjentów z COVID-19, którzy są hospitalizowani w miejscach przygotowanych do opieki nad pacjentami z SARS-COV-2: na oddziale zakaźnym, pooperacyjnym i OAiIT. Sytuacja epidemiczna jest opanowana - informuje Cezary Sołowij, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii funkcjonuje normalnie. Kardiologia została także włączona do pracy, choć jeszcze w niepełnym zakresie – z nastawieniem na interwencje w ciężkich przypadkach.

Oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej, po przeprowadzeniu pełnej dezynfekcji, będzie przywrócony do pracy w czwartek. Praca na tym oddziale nastawiona będzie na początku na wykonywanie procedur onkologicznych, interwencji w nagłych sytuacjach, które wiążą się z ryzykiem utraty życia.

W następnej kolejności, najpewniej na początku przyszłego tygodnia, będziemy uruchamiać ostatni z zawieszonych odcinków - oddział wewnętrzny. Wszystkie oddziały mają zagwarantowane środki ochrony osobistej na właściwym, bezpiecznym poziomie, który jest monitorowany - dodaje Cezary Sołowij.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutajEpidemia koronawirusa. Sprawdziliśmy, co się zmieni w przedszkolach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.