Koszalin. Ważna informacja dotycząca koronawirusa! Wojewoda podjął decyzję o testach w Koszalinie

2020-05-13 10:50 DOMIN/bs
Koszalin. Ważna informacja dotycząca koronawirusa! Wojewoda podjął decyzję o testach w Koszalinie
Autor: DOMIN Koszalin. Ważna informacja dotycząca koronawirusa! Wojewoda podjął decyzję o testach w Koszalinie

Punkt poboru wymazów Test&GO dla osób przebywających na kwarantannie został uruchomiony w piątek, 8 maja i przez trzy dni działał na parkingu przy Parku Wodnym przy ul. Rolnej w Koszalinie. W tym czasie pobrano 80 wymazów, które zostały przewiezione na badania do laboratorium Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Pierwszy w województwie zachodniopomorskim mobilny punkt poboru wymazów Test&GO dla osób przebywających na kwarantannie zmienił lokalizację. Początkowo działał przed koszalińskim Parkiem Wodnym, obecnie znajduje się na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Taką decyzję podjął wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

W punkcie Test&GO można zrobić test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. Wymazy pobierają żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Cała procedura trwa kilka minut. Próbki będą trafiać do Szczecina, gdzie zostaną przebadane na obecność COVID-19. Testy dla osób pozostających w kwarantannie wykonywane są bezpłatnie.

Punkt został przygotowany przez żołnierzy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przy współpracy z chorążymi z Akademii Wojsk Lądowych oraz żołnierzami wojsk operacyjnych: 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej i Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - gość: Leszek Miller „Szumowski złożył lekarski honor na ołtarzu polityki"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.