Koronawirus w Koszalinie: Znana firma największym ogniskiem COVID-19! [LISTA OGNISK]

Koronawirus Koszalin: Lista ognisk COVID-19
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Koronawirus Koszalin: Lista ognisk COVID-19

W Koszalinie jest 489 aktywnych przypadków koronawirusa, 18 osób przebywa w szpitalu, 2 zmarły, a 865 jest na kwarantannie. W mieście jest kilka ognisk zarazy, największe w firmie Espersen, gdzie COVID-19 potwierdzono u prawie 200 pracowników!

Koronawirus w Koszalinie. Główny specjalista wydziału komunikacji społecznej magistratu Grzegorz Śliżewski, powołując się na dane koszalińskiego sanepidu przedstawił w czwartek aktualną sytuację epidemiologiczną w regionie. Z raportu wynika, że w mieście jest kilka ognisk choroby, a wiele z nich jest związanych z zakładami pracy.

- Największym z nich jest firma Espersen, gdzie u 206 osób, w tym 184 pracowników, stwierdzono COVID-19 – poinformował. Przekazał też, że jedna osoba, niebędąca pracownikiem, jest hospitalizowana w Szczecinie, a kolejnych 129 przebywa na kwarantannie. Zmarła jedna osoba z ogniska, która nie była pracownikiem firmy.

Koronawirus: Największe ogniska w Koszalinie w zakładach pracy [LISTA]

Poza firmą Espersen, zaraza dotknęła także Straż Graniczną i miejskie spółki.

Straż Graniczna: 60 zakażonych osób,  trzy na kwarantannie.

Firma Espan: 45 zakażonych, w tym 43 pracowników, a 40 jest na kwarantannie.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja: COVID-19 ma 5 pracowników, 16 osób jest na kwarantannie.

Miejska Energetyka Cieplna: zakażonych jest 7 pracowników, 2 przebywa w koszalińskim szpitalu, a kolejne 4 osoby spoza spółki z kontaktu podlegają kwarantannie.

Zakład Gazowniczy: 12 osób jest na kwarantannie.

Żłobek "Maluch": 10 pracowników ma COVID-19, kolejnych 14 jest na kwarantannie, razem z 90 dziećmi. Pojedyncze zakażenia w: w SP nr 21, w ZS nr 7 i w przedszkolu nr 12.

Szpital Wojewódzki, Oddział Kardiologii: Koronawirusa potwierdzono u lekarza, 4 pielęgniarek i sanitariuszki. Planowe przyjęcia są wstrzymane.18 osób z kontaktu spoza szpitala przebywa na kwarantannie.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie podała, że w Koszalinie i w powiecie koszalińskim w czwartek potwierdzono zakażenie koronawirusem u 85 osób, w całym województwie Zachodniopomorskim – u 515 osób. Jest to najwyższy od początku pandemii dobowy przyrost zachorowań w województwie. Zmarło 8 osób. W sumie w woj. zachodniopomorskim zakażonych zostało 5771 osób, zmarło 59 chorych

Branża gastronomiczna w Tarnowie planuje protest