Margot ostro o Koszalinie! Tak myśli o rodzinnym mieście? SZOK!

2020-10-22 12:14 Bogdan Stech
Margot
Autor: Facebook Margot

Margot czyli Małgorzata Szutowicz (ur. 1995 w Koszalinie) to znana aktywistka kolektywu Stop Bzdurom. W tym roku została ona aresztowana, po tym jak oskarżono ją o blokowanie furgonetki nawołującej do hejtu wobec osób LGBT i wieszanie tęczowych flag na pomnikach w Warszawie. W ostatnich wywiadach wyznała, że urodziła się w Koszalinie i w mocnych słowach opisała swoje miasto.

Margot udzieliła w ostatnich dniach wywiadu Gazecie Wyborczej. Aktywistka wyznała w nim, że pochodzi z Koszalina. Jednak o swoim rodzinnym mieście wypowiadała się w wywiadzie tylko negatywnie. Pytana przez dziennikarza Gazety "a skąd ty w ogóle się wzięłaś?" Margot odpowiedziała: – Wyobraź sobie małą wioskę… Dopytywana przyznała, że chodzi o Koszalin. Gdy redaktor zaprotestował mówiąc, że Koszalin nie jest wioską, Margot stwierdziła: – Myślę, że doświadczenie wydobywania się z tego typu miejscowości jest porównywalne z tym, jakby się wyjeżdżało z wioski.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Szczecinek. Dramat młodego kierowcy! Zginął w czołówce z busem! [ZDJECIA]

Stwierdziła także, że "życie w Koszalinie, jakie poznałam, jest życiem powolnej śmierci. Czyli powolnym wytracaniem kapitału. Nie tylko finansowego, ale też kulturowego".

Z kolei w wcześniejszym wywiadzie dla Polityki Margot mówiła: "Jestem z Koszalina, gdzie angażowałam się w działalność Amnesty International. W liceum robiłam małe aktywistyczne rzeczy. Jak ONR wywieszał w całym mieście plakaty „Czy chcesz, by w twoim domu mieszkali Cyganie?”, to zrywaliśmy je i odpowiadaliśmy akcją solidarności z mniejszością romską".

Margot, czyli Michał Sz. całował trzy koleżanki w 44 sekundy!