Pacjentka z powiatu koszalińskiego przegrała walkę z koronawirusem. Zobacz NOWE DANE

2020-05-14 17:45
Koronawirus na Pomorzu
Autor: Mat. Policji

W czwartkowy wieczór Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało dane dotyczące wykrytych przypadków koronawirusa oraz zgonów z powodu COVID-19 w Polsce. Niestety, w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe zachorowanie oraz kolejny zgon. W całej Polsce od początku epidemii w konsekwencji zakażenia życie straciły już 883 osoby.

- Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejny przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To młody mężczyzna z powiatu koszalińskiego - przekazała późnym popołudniem Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Oznacza to, że liczba wykrytych przypadków koronawirusa od początku epidemii wzrosła w Zachodniopomorskiem do 488.

- Jednocześnie informujemy, że zmarła 79-letnia kobieta z powiatu koszalińskiego, która była hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie - dodała Małgorzata Kapłan.

W sumie z powodu COVID-19 w całym województwie życie straciło już 17 pacjentów.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

W naszym kraju SARS-CoV-2 wykryto do tej pory u 17615 osób, z czego 883 zmarły, a 6696 całkowicie wyzdrowiało. Aktualną mapę ze statystykami dla poszczególnych regionów prezentujemy poniżej.

Super Raport 14 V (goście: Kamiński, Simon)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE