Koszalin. Z powodu koronawirusa w szpitalu zawieszona została rehabilitacja!

2020-06-10 18:36 bs/alg
Koszalin. Z powodu koronawirusa w szpitalu zawieszona została rehabilitacja!
Autor: DOMIN Koszalin. Z powodu koronawirusa w szpitalu zawieszona została rehabilitacja!

Rehabilitacja zawieszona w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Powód? Trudności z zapewnieniem bezpieczeństwa sanitarnego w związku z epidemią koronawirusa.

"Szpitala Wojewódzki w Koszalinie, w trosce o dobro pacjentów i zatrudnionego personelu oraz zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia, wstrzymał udzielanie świadczeń ambulatoryjnych w zakresie rehabilitacji"- czytamy w komunikacie przesłanym mediom przez rzecznika prasowego szpitala.

Ogłoszona pandemia spowodowała zaostrzenie przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie fizjoterapii oraz Krajową Izbę Fizjoterapeutów wymogów dotyczących udzielania świadczeń przez fizjoterapeutów, które zabraniają im m.in. pracy w kilku oddziałach szpitalnych.

"Oddział Dzienny Rehabilitacji znajduje się w podziemiach szpitala, gdzie krzyżują się różne ciągi komunikacyjne i nie ma możliwości rozdzielenia pacjentów poszpitalnych od ambulatoryjnych. Ponadto wystąpiła konieczność wyłączenia z użytkowania kilku wind , bo przeznaczono je do transportu chorych z podejrzeniem COVID-19. Szpital nie ma możliwości przeniesienia tej działalności do innej lokalizacji na terenie szpitala" - informuje Cezary Sołowij, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Koszalinie.

Na terenie miasta Koszalina istnieją jeszcze inne podmioty lecznicze, które mają podpisane kontrakty z NFZ na prowadzenie działalności z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej.

"Ponadto, mając na uwadze wagę problemu, który dotyczy dużej części społeczności koszalińskiej, w tym ponad 30 proc. osób starszych, Rada Społeczna szpitala podjęła decyzję o zwróceniu się do Prezydenta Miasta Koszalina z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiednich pomieszczeń na terenie miasta, w których mógłby nadal prowadzić omawianą działalność"- czytamy w komunikacie.

Zdaniem dyrekcji szpitala dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie w Koszalinie centrum rehabilitacji, gdzie potrzebujący pacjenci mogliby znaleźć kompleksową pomoc.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jelonek ze starachowickich lasów trafił do leśnej osady w Kole

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.