Koronawirus w Koszalinie? Szpital wydał ważny komunikat! [GDZIE SIĘ ZGŁASZAĆ, NUMER INFOLINII]

2020-02-26 13:53
Koronawirus
Autor: red

Sprawa koronawirusa SARS-CoV-2 budzi ogromne emocje. Także w Koszalinie. Tym bardziej, że w naszym szpitalu przebywają dwie osoby, które mogły się zarazić wirusem. Sanepid w Koszalinie i regionie odbiera mnóstwo telefonów od zaniepokojonych mieszkańców, którzy wrócili z zimowych ferii w północnych Włoszech.

Koronawirus był jednym z tematów spotkania Komisji do Spraw Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Koszalinie.

Przypomnijmy, w koszalińskim szpitalu przebywają dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa. Wyniki badań poznamy za kilka dni.

Szpital w Koszalinie wydał w sprawie koronawirusa specjalny komunikat:

"KOMUNIKAT W SPRAWIE PODEJRZENIA NABYCIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM COVID-19

Osoby z podejrzeniem zakażenia lub zachorowania, charakteryzującym się objawami infekcji: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, które w ostatnim czasie podróżowały do miejsc zagrożonych powinny postępować zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi podejrzenia nabycia zakażenia koronawirusem Covid-19 (kontakt z lokalnym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym). W przypadku potrzeby uzyskania konsultacji specjalistycznej kontakt z Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym, tel. 94/34 88 458."

Koronawirus w koszalinie

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i:

  • zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:

bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną
lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

  • nie zaobserwowałeś u siebie wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni kontroluj swój stan zdrowia, czyli codziennie mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

- Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpiły wyżej wymienione objawy, zakończ kontrolę.

- Jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji zaobserwujesz wyżej wymienione objawy to:

bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

  • miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.
Jak się ustrzec przed koronawirusem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE