koronawirus, covid

i

Autor: Pixaby Nowy wariant koronawirusa jest szczególnie niebezpieczny! Lekarze biją na alarm!

Znów ogłoszą zarazę?

Naukowcy straszą powrotem koronawirusa. "Pora wrócić do maseczek"

2023-08-18 11:10

Obostrzenia, maseczki i pozamykane hotele wrócą? Brytyjscy i niemieccy naukowcy zaczynają ostrzegać przed nowymi wariantami koronawirusa. Podobno w Niemczech już można mówić o wzroście zachorowań na Covid-19. Niektórzy lekarze z Wielkiej Brytanii zaczęli nawoływać do powrotu do maseczek w miejscach publicznych.

Znów zostanie ogłoszona pandemia koronawirusa? Naukowcy zaczynają nawoływać do powrotu do maseczek i ostrzegać przed zbyt małą "kontrolą"

Dziwne czasy pandemii koronawirusa wspominamy dziś często jak sen. Trudno uwierzyć, że można było dostać ogromny mandat za spacer po lesie, a "jeżdżenie samochodem bez celu" było zakazane. Potem zostały tylko maseczki, aż w końcu wszelkie zakazy i nakazy zniesiono. Mniej więcej w tym samym czasie wybuchła wojna na Ukrainie i o sprawie całkowicie ucichło. Czy to wszystko ma szansę wrócić? Wygląda na to, że przynajmniej teoretycznie tak. Już teraz grupy różnych naukowców nagłaśniają wzrost zachorowań na Covid-19, inni wręcz nawołują do tego, by tu i teraz wracać do noszenia maseczek. Według cytowanej przez brytyjski Daily Star Christiny Pagel z Wielkiej Brytanii, która jest członkiem Niezależnej Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Kryzysowych, nowy, odporny szczep koronawirusa został wykryty w Izraelu i Danii. Podobno mutacja oznaczona jako BA.X. posiada „całkowicie nowe zdolności”.

„Wygląda na to, że nadszedł czas, aby ponownie założyć MASKI”

"Biorąc pod uwagę niewielkie, o ile w ogóle istniejące środki zaradcze na całym świecie i znacznie mniejszą kontrolę, taki wariant może rozprzestrzenić się daleko, zanim zdamy sobie sprawę, że to problem" - pisze Pagel w British Medical Journal. A Trisha Greenhalgh, ekspert ds. podstawowej opieki zdrowotnej z Uniwersytetu Oksfordzkiego, napisała na Twitterze: „Wygląda na to, że nadszedł czas, aby ponownie założyć MASKI”. Tymczasem niemieckie ministerstwo zdrowia podaje, że „są pewne oznaki ponownego rozprzestrzeniania się wirusa”. Liczba hospitalizowanych z powodu koronawirusa wzrosła przez ostatni tydzień o 50 proc. „Możemy mieć do czynienia z letnią falą” – mówi epidemiolog Timo Ulrichs z berlińskiego Uniwersytetu Akkon.

Sonda
Czy obostrzenia wprowadzone podczas pandemii były słuszne?
Dr Witczak: Nadciąga kolejna pandemia, tymczasem ludzie przestają ufać ekspertom
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany