Koronawirus w Polsce? Mężczyzna wrócił z Włoch i trafił do szpitala w Ostródzie!

2020-02-26 8:42
Koronawirus: epidemia w Polsce
Autor: Shutterstock

Czy koronawirus dotarł do Polski? Kolejny pacjent z podejrzeniem śmiertelnej choroby trafił do szpitala, tym razem w woj. warmińsko-mazurskim! Na oddziale zakaźnym szpitala w Ostródzie przebywa mężczyzna, który wrócił niedawno z Włoch, gdzie koronawirus zbiera śmiertelne żniwo.

Koronawirus w woj. warmińsko-mazurskim? W ostródzkim szpitalu, na oddział zakaźny trafił mężczyzna z podejrzeniem objawów wywołanych przez śmiertelną chorobę. Taką informację podał portal olsztyn.com.pl. To drugi przypadek pacjenta z podejrzeniem groźnego wirusa na Warmii i Mazurach. Na początku lutego, również w Ostródzie, przebywała pacjentka, która narzekała na problemy z oddychaniem po powrocie z urlopu w Tajlandii. Na szczęście w jej przypadku skończyło się na strachu. Koronawirusa nie stwierdzono.

– Jest jedna osoba, która jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w Ostródzie. Jest to mężczyzna, który wrócił z Włoch. Zamanifestował objawy, w związku z tym lekarz, który był w oddziale zakaźnym, zadecydował o hospitalizacji. Testy są w trakcie realizacji – powiedział dla olsztyn.com.pl. Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Stan pacjenta jest stabilny.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie wydała komunikat, w którym wskazano, że badania diagnostyczne są przeprowadzane tylko i wyłącznie na zlecenie szpitali oraz inspektorów sanitarnych.

Koronawirus coraz bliżej Polski

Koronawirus z Chin niebezpiecznie zbliża się do granic naszego kraju. W Polsce jeszcze nie ma stwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Służby cały czas pracują jednak nad przygotowaniem się na taki scenariusz. Szczegółowe kontrole rozpoczęły się m.in. na lotniskach.

Służby sanitarne monitorują stan zdrowia osób, które w ostatnim czasie wróciły z Włoch i innych państw, gdzie znajdują się ogniska koronawirusa. W polskich szpitalach na oddziałach zakaźnych przebywają pacjenci, których objawy przypominają zakażenie groźnym wirusem z Chin.

Jak się ustrzec przed koronawirusem?
SCH
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE