Koronawirus w Kielcach? Podstawówka ODWOŁUJE zajęcia, rodzice przerażeni!

2020-02-26 18:58 ToM
Koronawirus w Kielcach?
Autor: Bokskapet / pixabay Koronawirus na Podkarpaciu? Trzy osoby w szpitalu! Trwają badania

Koronawirusa obawia się cała Polska! W związku z ryzykiem epidemii, a także rozprzestrzeniającym się wirusem grypy, rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach postanowili nie wysyłać dzieci na zajęcia, które zorganizowano dla ich pociech w Targach Kielce.

Uczniowie trzecich kieleckiej podstawówki numer 25 mieli uczestniczyć w zajęciach o nazwie "Wyzwanie-bezpieczeństwo", które miały odbyć się w środę 26 lutego w siedzibie Targów Kielce. Wydarzenie zostało jednak odwołane w ostatniej chwili. Powodem był strach rodziców przed koronawirusem.

Wicedyrektor placówki potwierdza odwołanie zajęć.

- Grupa uczniów klas trzecich miała zaplanowane na dzień dzisiejszy, czyli 26 lutego wyjście do Targów Kielce, jednak wczoraj w późnych godzinach wieczornych, około godz. 22:00, rodzice wyrazili obawy, które przekazali do wychowawcy telefonicznie. Pytali, czy nie będzie lepiej, jeśli dzieci nie będą uczestniczyły w Targach, ponieważ jest tam zbiorowisko osób z różnych regionów Polski i z zagranicy, a informacje o zagrożeniu koronawirusem, jak i samą grypą, są niepokojące - mówi na łamach portalu naszemiasto.pl wicedyrektor Iwona Karyś.

Wicedyrektor zaznacza ponadto, że obawy rodziców udzieliły się dzieciom, które wypowiadały się o zagrożeniu z wyraźnym niepokojem. Szkoła natomiast podkreśla, że pamięć o higienie i częste mycie rąk pozwoli uniknąć zarazków. Lekarze, z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na czele, przypominają natomiast, że realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi jest grypa, która w tym sezonie zabiła już 28 osób!

Odwołanie zajęć nie oznacza jednak, że uczniowie kieleckiej podstawówki otrzymają dzień wolny. Zamiast zajęć odbędą się normalne lekcje w szkolnej klasie.

Poradnik eksperta jak przygotować się na kryzys podczas epidemii koronowirusa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.