44-latek z Kielc wrócił z Włoch z koronawirusem?! Są objawy, lekarze przystąpili do akcji

2020-02-25 18:59 KM
Koronawirus w Kielcach?! Mężczyzna wrócił do Włoch z WYSOKĄ GORĄCZKĄ!
Autor: CC Pixabay.com

Koronawirus w Europie to temat, który nie schodzi z pierwszych stron gazet. Nic dziwnego, gdyż zagrożenie jest naprawdę poważne. Zdają sobie z tego sprawę również przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, gdzie trafił 44-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Włoch.

Koronawirus dotarł do Polski? Niepokojące objawy ma 44-letni mężczyzna, który trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Pacjent miał wysoką gorączkę i kaszel, czyli objawy, których nie wolno lekceważyć.

- Jego stan jest dobry - powiedział "Gazecie Wyborczej" Paweł Pabjan, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Mężczyzna najprawdopodobniej był we Włoszech na spotkaniu biznesowym. Pobrano od niego próbki do badań, które teraz zostaną przeanalizowane w Warszawie.

Warto wiedzieć - Włochy to obecnie "czerwony punkt" na mapie Europy. To właśnie w tym kraju odnotowano już ponad 280 przypadków zarażenia koronawirusem.

Wprawdzie w Polsce wciąż nie ma potwierdzonych przypadków zarażenia się, ale warto zachować szczególną ostrożność i nie pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować zagrożenia.

Przypomnijmy - do podstawowych objawów koronawirusa należą:

- temperatura ciała powyżej 38℃,
- kaszel,
- duszności.

Jeżeli macie wątpliwości co do stanu zdrowia swojego lub przyjaciół/rodziny - skontaktujcie się z sanepidem, który powinien udzielić wam najważniejszych informacji i odpowiednio poinstruować.

Panika w stolicy! W aptekach brakuje maseczek ochronnych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.