32-letni lekarz zmarł po szczepionce na COVID! Koroner potwierdza

i

Autor: SHUTTERSTOCK

2 lata śledztwa

Lekarz zmarł po szczepionce na COVID 19! Miał tylko 32 lata. Przyjął preparat i doszło do zawału pnia mózgu

2023-04-20 17:56

Stephen Wright, brytyjski lekarz psycholog, zmarł po przyjęciu szczepionki na COVID. 32-latek znajdował się w pierwszej grupie swoich rodaków, którzy zostali zaszczepieni, a on sam otrzymał preparat firmy AstraZeneca. Wkrótce później doszło u niego do zawału pnia mózgu, krwawienia do mózgu i zakrzepicy, co potwierdził po ponad 2-letnim śledztwie koroner.

32-letni lekarz zmarł po szczepionce na COVID. Koroner potwierdza

32-letni lekarz Stephen Wright zmarł wskutek powikłań po przyjęciu szczepionki na COVID - informuje rp.pl, powołując się na raport koronera w tej sprawie. Do zgonu psychologa klinicznego z Wielkiej Brytanii doszło pod koniec stycznia 2021 r., po tym jak zdiagnozowano u niego:

  • zawał pnia mózgu,
  • krwawienie do mózgu,
  • i zakrzepicę.

Zmarły lekarz przyjął szczepionkę na COVID firmy AstraZeneca

Problemy ze zdrowiem mężczyzny zaczęły się po przyjęciu przez niego preparatu na COVID brytyjsko-szwedzkiej firmy AstraZeneca i doprowadziły do tego, że najpierw odczuwał bóle głowy i drętwienie, a po trafieniu do szpitala jego stan jeszcze się pogorszył. Stephen Wright był w pierwszej grupie mieszkańców Wielki Brytanii, którzy otrzymali szczepionkę - zmarł 10 dni później.

- Stephen był bardzo sprawny, młody i zdrowy w styczniu 2021 roku. To prawdziwie tragiczne i bardzo rzadkie powikłanie, wykonanego w dobrej wierze szczepienia. Nie sposób w pełni zrozumieć, dlaczego to się stało. To idiosynkratyczna (wrodzona nadwrażliwość na pewne substancje - red.) reakcja. To zdarza się w przypadku bardzo małej liczby osób - powiedział przed sądem dr Mark Howard, którego cytuje rp.pl.

Tymczasem Brytyjska Agencja Regulacyjnej ds. Leków i Opieki Zdrowotnej (MHRA) nadal bada grupę osób, które również doznały ostrej reakcji na szczepienie przeciw COVID. Wyniki dochodzenia nie spowodowały podjęcia jakiejkolwiek decyzji w tej sprawie przez tamtejszy rząd.

Sonda
Czy po pandemii koronawirusa wybuchną inne pandemie?
Słupscy lekarze ratują twarz mężczyzny
Nasi Partnerzy polecają