Kukiz o działaczce HejtStop: Na jej miejscu też marzyłbym o imigrantach. Kammel: Pisząc to byłeś trzeźwy?

2016-02-09 11:18 Paula
Paweł Kukiz
Autor: Paweł Kukiz Paweł Kukiz

W Internecie wybuchła burza po słowach, jakie pojawiły się na Facebooku Pawła Kukiza. Polityk w niesmaczny sposób skomentował działaczkę Fundacji HejtStop, która złożyła w prokuraturze doniesienie na Mariusza Pudzianowskiego i jego wypowiedzi na temat imigrantów. Kukiz zadrwił z kobiety i zasugerował, że chciałaby ona być potraktowana jak Niemki w Kolonii w czasie sylwestrowej nocy. - Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy? - pyta Tomasz Kammel. Wpis posła skomentowała też Monika Olejnik. Głos zabrał też sam Kukiz.

Najpierw Mariusz Pudzianowski napisał na Facebooku, że na imigrantów szykuje kij bejsbolowy: - Nie mam litości śmiecie ludzkie!!!!! Mnie tam dać i nie pożałuję bejsbola, zero tolerancji!!! - napisał Pudzianowski. Później przekonywał, że chce bronić swojego interesu: - Na swoim profilu napisałem stanowczo, że będę czekał na imigrantów, próbujących łamać prawo, poprzez niszczenie oraz włamywanie się na moje ciężarówki. Zamieściłem też kilka filmików nagranych w pobliżu terminali w Calais. Teraz prokuratura ma sprawdzić, czy nie nawoływałem do nienawiści - bo manifestowałem chęć swojej obrony przed bandytami. Wpis został zauważony przez Fundację HejtStop. Joanna Grabarczyk z fundacji złożyła do prokuratury zawiadomienie o popełnienie przestępstwa.

Pudzianowski natychmiast zareagował i napisał, że wkracza na ścieżkę wojenną z organizacją. - Skierowaliście w moją stronę topór wojenny, droga fundacjo, ale moja artyleria w postaci Narodu Polskiego jest o wiele cięższa. Tanio skóry nie sprzedam. Polska górą! - zaznaczył.

Jego odniesienie do sprawy skomentował, także na Facebooku, poseł Paweł Kukiz. Polityk umieścił wpis, w którym wyśmiewa się z Grabarczyk i drwi, że na jej miejscu marzyłby o imigrantach molestujących kobiety na sylwestrze w Kolonii. - Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy - taki komentarz pojawił się na Facebooku Kukiza, ale później został skasowany. A to dlatego, że na lidera Kukiz'15 wylała się lawina komentarzy od osób poruszonych skandalicznymi słowami.


Do wpisu polityka odnieśli się też dziennikarze. Monika Olejnik skwitowała słowa krótko: - Napisał ojciec trzech córek. Ręce opadają! Natomiast dłuższy komentarz opublikował w sieci Tomasz Kammel, który wprost pyta Kukiza, czy piszą swoje słowa nie był pod wpływem alkoholu: - Na jej miejscu też marzyłbym o imigrantach - tak Paweł Kukiz komentuje Joannę Grabarczyk z akcji Hejtstop. Paweł, chodzi Ci o to, że ta pani jest tak nieatrakcyjna, że powinna marzyć, by w sylwestrową noc zostać zmolestowaną przez imigrantów? Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy? Pamiętaj, że wielu ludzi rechocze gdy to czyta. Tak samo jak rechotali gdy Andrzej Lepper mówił, że nie da się zgwałcić prostytutki. Nie idź tą drogą, bo jej koniec nie jest godny polecenia. Przeproś te kobietę, której godności muszę bronić przed Tobą i spróbuj być autorytetem jakim byleś gdy śpiewałeś, że "ZCHN zbliża się".

Paweł Kukiz postanowił wytłumaczyć się z wpisu. Na Facebooku napisał: - Usunąłem wczorajszy wpis, który ku mojemu zaskoczeniu oburzył niektóre nowoczesne środowiska. Nie było moją intencją urażenie uczuć pani Joanny Grabarczyk. Zakładałem, że jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych. Jeśli się pomyliłem, przepraszam.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze