Minister Czarnek poprowadził lekcję z dziećmi! Zobacz, co tam się działo!

2021-01-07 14:47
Przemysław Czarnek i Alvin Gajadhur poprowadzili lekcję dla uczniów
Autor: gitd.gov.pl

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wrócił na chwilę do szkoły! I wspólnie z szefem GITD Alvinem Gajadhurem poprowadził lekcję dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego dla dzieci uczestniczących w półkoloniach organizowanych w szkołach podstawowych. - Zabawa przez naukę online to także atrakcyjny i bezpieczny sposób spędzenia przez dzieci wolnego czasu w trakcie zimowych ferii - mówił Alvin Gajadhur.

- Ze względu na sytuację epidemiczną bezpośrednie spotkania z dziećmi są dziś niemożliwe, dlatego od grudnia prowadzimy zajęcia o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym w trybie nauki zdalnej. W zajęciach uczestniczyło już  blisko pól tysiąca uczniów. Zabawa przez naukę online to także atrakcyjny i bezpieczny sposób spędzenia przez dzieci wolnego czasu w trakcie zimowych ferii. Nasza oferta edukacyjna jest skierowana do placówek organizujących półkolonie – podkreślił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Zimowa „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” będzie realizowana przez całe ferie, czyli do 17 stycznia. Inaugurująca lekcję dla uczniów o zasadach bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznej zabawie najmłodsi rozmawiali z Alvinem Gajadhurem i Przemysławem Czarnkiem. - To są inicjatywy, które mają spowodować, że ferie w tych bardzo trudnych warunkach w jakich znaleźliśmy się wszyscy, zwłaszcza dzieci, możemy spędzić z zainteresowaniem, ale też możemy nauczyć się dzięki Inspekcji Transportu Drogowego pewnych reguł bezpieczeństwa, które na pewno się nam wszystkim przydadzą– mówił szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

NIE PRZEGAP: Blady strach padł na Budkę. To ma się stać w styczniu. Niepokojące doniesienia

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE