Mocne zwarcie posłów Nitrasa i Kalety. Wyborcze zapasy w oczyszczalni ścieków

2020-07-04 6:00 Dariusz Grzędziński
Express Biedrzyckiej- Sebastian Kaleta
Autor: MARCIN SMULCZYŃSKI/SUPER EXPRESS "Express Biedrzyckiej"- Sebastian Kaleta

Czy poseł PO Sławomir Nitras popełnił przestępstwo? Tak uważa wiceminister klimatu Jacek Ozdoba (29 l.), który poinformował wczoraj o zamiarze złożenia zawiadomienia do prokuratury. A poszło o przepychankę między Nitrasem a posłem Sebastianem Kaletą (31 l.) ze Zjednoczonej Prawicy.

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek, gdy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaplanował konferencję w stołecznej oczyszczalni ścieków „Czajka”. Traf chciał, że w tym samym czasie z poselską kontrolą, oficjalnie i służbowym samochodem, przybyli wiceminister sprawiedliwości Rafał Kaleta i wiceminister klimatu Jacek Ozdoba (29 l.). Kontrola nie dotyczy konferencji – uznał zapewne obecny na miejscu poseł PO Sławomir Nitras i postanowił zatrzymać wiceministra Kaletę! Kiedy ten ostatni próbował wejść po schodach na zbiornik retencyjny, gdzie miała odbyć się konferencja, napotkał na twarde ramię Nitrasa, który sprawnym chwytem pokrzyżował plany sejmowego kolegi.

Chwyt robił wrażenie, a co najważniejsze – był skuteczny, bo Ani Kaleta ani Ozdoba na konferencję nie weszli. Ale sprawa nie jest zakończona. Zajmie się nią nie tylko Komisja Etyki Poselskiej, ale i organa ścigania. – Postanowiłem złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana posła Nitrasa – poinformował w piątek Ozdoba. Ustaliliśmy, że wiceministrowi może chodzić o stosowanie przemocy.


W partii Razem pieniądze jak na szczytach władzy. Zandberg zarabia jak premier

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze