Najważniejszy generał polskiej armii pokonał wirusa! Mamy komentarz

2020-04-06 17:05 Łukasz Maziewski
Jarosław Mika
Autor: Magdalena Pasiewicz

To była ciężka walka, bo i przeciwnik silny. Niemal miesiąc zajęło dojście do zdrowia Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. Gen. Jarosław Mika (58 l.) mierzył się z koronawirusem. Teraz końcu wraca do ukochanej armii!

Jeszcze kilka dni temu generał informował nas, że z wielką chęcią wróciłby do pracy... Wówczas czekał z niecierpliwością na wyniki testów. Na szczęście te wykazały, że jest już zdrowy! - Dobra wiadomość, na którą czekało całe wojsko! Generał Mika wraca do służby – przekazał szef resortu obrony Mariusz Błaszczak (51 l.). - Powrót po 28 dniach do innej rzeczywistości. Z drugiej strony bagaż spojrzenia jako pacjenta. Wdzięczność tym, którzy każdego dnia walczą z tym – powiedział Super Expressowi” Mika. 

Generała był jednym z pierwszych zarażonych koronawirusem Polaków. Trafił do wojskowego szpitala przy ul. Szaserów 10 marca, tuż po powrocie z konferencji dowódców krajów NATO w niemieckim Wiesbaden. Udało się nam wtedy porozmawiać z generałem, który wspominał m.in. jak zadzwonił do niego szef sztabu włoskiej armii, gen. Salvatore Farina (63 l.), który prawdopodobnie był sprawcą nieszczęścia polskiego wojskowego. Dowódca wspominał w rozmowie z nami, że włoski generał przeprosił go za zarażenie wirusem. Teraz Mika wraca tam, gdzie lubi – do swoich żołnierzy i pracy.

Morawiecki powiedział, kiedy w Polsce przypadnie SZCZYT zachorowań na koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze