Nie mieli litości dla Lidii Staroń! W Senacie miała łzy w oczach

2021-06-18 15:42
Lidia Staroń maglowana w Senacie
Autor: LESZEK SZYMAŃSKI/PAP Lidia Staroń maglowana w Senacie

Lidia Staroń stawiła się dziś w Senacie, by odpowiedzieć na pytania innych senatorów i poznać wyniki głosowania. Miały rozstrzygnąć się jej losy jako kandydatki na Rzecznika Praw Obywatelskich. Ostatecznie Senat zadecydował o odrzuceniu jej kandydatury, jednak chyba gosze od samego wyniku było maglowanie Lidii Staroń. Senator była wyraźnie zdenerwowana, a emocje zaczęły brać nad nią górę. W kilku momentach można było odnieść wrażenie, że ma łzy w oczach.

Lidia Staroń nie popisała się swoimi odpowiedziami na pytania od kolegów. Unikała jasnych, konkretnych odpowiedzi, mówiąc raczej ogólne sformułowania. Często powtarzała, że jeśli prawo będzie łamane, będzie interweniować i stawać po stronie obywateli. Innym razem nie chciała odpowiadać, bowiem uznawała pytanie za właściwe dla polityka, a nie Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdarzało się jej podnosić głos, a na twarzy malowało się wzburzenie. Senatorzy jednak nie odpuszczali - próbowali naciskać i dopytywać, precyzując swoje wcześniejsze pytania. Część z nich jednak szybko rezygnowała widząc, że Lidia Staroń nie uzupełnia swoich wypowiedzi o nic nowego. - Uzyskałam odpowiedź na pierwsze pytanie, więc dopytywanie nie ma sensu - stwierdziła wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, która zadała senator niezależnej 3 pytania.

Zobacz: Wielka kompromitacja Lidii Staroń? Po jej wypowiedziach w Senacie wielu łapie się za głowę

- Dopytywanie będzie miało charakter znęcania się - stwierdził w pewnym momencie wicemarszałek Michał Kamiński. Niestety, nie można zaliczyć tego wystąpienia Lidii Staroń do udanych, a wręcz przeciwnie. Być może zjadł ją stres i w innych okolicznościach poradziłaby sobie lepiej, niestety nie będziemy mogli się o tym przekonać.

Zobacz: Lidię Staroń spotkała potworna choroba. Obudziła się, nie mogła chodzić i mówić

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze