500 plus tylko dla zaszczepionych? Padła konkretna propozycja

2021-07-18 8:45
Szczepionka.
Autor: canva.com Zdjęcie ilustracyjne

Trwa dyskusja o tym, jak zachęcić Polaków od zaszczepienia się przeciwko COVID-19, zwłaszcza, że czwarta fala pandemii już przetacza się przez Europę. Podczas dyskusji w Polsat News poseł KO Tomasz Lentz przedstawił swój pomysł: uzależnienie wypłaty świadczeń, np. 500 plus od zaszczepienia. W prawicowym internecie zawrzało.

Pomoc tylko dla zaszczepionych

Czwarta fala koronawirusa, z przeważającą odmianą delta już trwa w Europie, a kolejne kraje przywracają pandemiczne obostrzenia. Podczas dyskusji w stacji Polsat News poseł KO Tomasz Lentz przedstawił swój pomysł, jak zachęcić Polaków do szczepień. – „Należy zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną: 500 Plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne, że to osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić dla swojego dobra – oznajmił polityk.

Wyjeżdżając z Polski na wakacje, przywieziemy Deltę

"A przecież Tusk obiecywał..."

Prowadzący program dopytał: „Czyli nie szczepiłeś się, więc zabieramy ci 500 plus?”. – „Nie zabieramy, wstrzymujemy do momentu, kiedy nie będziesz zaszczepiony” – odpowiedział Lenz.

Szczepienie dzieci to nie eksperyment! Niedzielski odniósł się do słów Pawlaka

Po tych słowach zawrzało w prawicowym internecie. Serwis wpolityce.pl skomentował wypowiedź posła KO: „A dopiero co Donald Tusk mówił, że nikt nie zabierze 500+. Jak widać, pierwsze przymiarki już mamy za sobą”.

FB SE 500 plus tylko dla zaszczepionych
Autor: GRAFIKA SE Katarzyna Matyjaszewska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE