Niedzielski ostrzega. Kiedy mogą wrócić obostrzenia?

2021-06-23 10:23
Minister Adam Niedzielski
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Minister Adam Niedzielski

Znaczący spadek zachorowań na koronawirusa zdecydowanie poprawił sytuację w szpitalach, ale nadal musimy zachowywać czujność. Wariant Delta rozprzestrzenia się bardzo szybko w Wielkiej Brytanii, wkrótce może także dotrzeć do Polski. Ostrzega przed tym Adam Niedzielski, który podkreślił w rozmowie z "Faktem", że obostrzenia mogą wrócić.

W czerwcu rząd zdecydował się poluzować obostrzenia, dzięki czemu możemy już jeść posiłki w restauracjach i pubach, możliwe jest również organizowanie wesel oraz korzystanie z siłowni czy oglądanie filmów w kinach. Nie oznacza to jednak, że możemy już ogłosić zwycięstwo w walce z koronawirusem. Bardzo niebezpieczny dla zdrowia jest wariant Delta, na którego zachorowalność wzrasta w Wielkiej Brytanii. W rozmowie z "Faktem" Adam Niedzielski podkreślał, jak ważne jest, by się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. - Trzeba też patrzeć na strukturę szczepień - u nas podano najwięcej szczepionek Pfizera, a to właśnie ten preparat w badaniach wykazuje największą skuteczność wobec wariantu Delta - powiedział minister zdrowia.

Szczepienia w Polsce. Szczegółowe dane:

Wykonano 26 665 528 szczepień Pierwszą dawką wykonano 16 184 242 szczepienia

W pełni zaszczepionych jest 11 337 728 osoby (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów)

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE