Skarbnik Konfederacji: Niedzielski powinien trafić do więzienia

2022-05-16 14:03
Minister Zdrowia Adam Niedzielski
Autor: FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Nowe rozporządzenie Adama Niedzielskiego. 21 dni kwarantanny w przypadku narażenia na małpią ospę

Nie od dziś wiadomo, że politycy Konfederacji lubią wzbudzać kontrowersje. Tym razem mocne słowa padły z ust skarbnika partii Michała Wawera. Polityk nagrał krótki filmik, w którym stwierdził, że minister zdrowia Adam Niedzielski powinien trafić do więzienia. O co poszło?

Michał Wawer w swoim nagraniu zaprezentował “krótki przegląd doniesień na temat ochrony zdrowia z ostatnich dni”. W filmie jako pierwsze wypomniał władzy “10 miliardów złotych zmarnowanych na niepotrzebne szczepionki przeciw COVID-19”. Następnie odwołał się do kontroli NIK i wykrytych przez nią nieprawidłowościach w wypłacaniu dodatków covidowych. 

- Ogromne pieniądze nie są wykorzystywane przez NFZ, obniżki wycen świadczeń zdrowotnych... - wymieniał dalej swoje zarzuty wiceprezes Ruchu Narodowego. - Stawianie w zagrożeniu zdrowia i życia Polaków, którzy potrzebują świadczeń, których teraz nikomu nie będzie opłacało się wykonywać - kontynuował.

W ocenie Wawera “system ochrony zdrowia jest w sytuacji katastrofalnej”. Jak ją zatem naprawić? Polityk nie omieszkał zabrać głosu i w tej sprawie. Po chwili padły też kontrowersyjne słowa. 

ZOBACZ TAKŻE: Gronkiewcz-Waltz stawiała Pawłowicz obiady. Później doszło do niezręcznej sytuacji

- Pora oddać ten system osobom, które będą wiedziały, co z nim zrobić, a ci, którzy odpowiadają za to, co się dzieje, z panem ministrem Niedzielskim na czele, powinni trafić do więzienia - ocenił skarbnik Konfederacji. 

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Dla Kaczyńskiego dobro partii to dobro narodu
Sonda
Jak oceniasz działalność Adama Niedzielskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE