Nieoficjalnie: Morawiecki spotka się z Tuskiem i Hołownią. Będą rozmawiać o pandemii

2022-01-22 18:07
Donald Tusk, Mateusz Morawiecki, Szymon Hołownia
Autor: Andrzej Lange, Marcin Gadomski, Łukasz Gągulski Donald Tusk, Mateusz Morawiecki, Szymon Hołownia

Jak dowiedziała się Interia, Mateusz Morawiecki zaprosi na spotkanie przedstawicieli opozycji, Donalda Tuska i Szymona Hołownię. Tematem rozmów ma być pandemia COVID-19. Do spotkania ma dojść we wtorek. Wśród zaproszonych mają być także przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych w Sejmie.

Mateusz Morawiecki spotka się z liderami opozycji. Z Tuskiem i Hołownią będą rozmawiać o COVID-19

Jak podał w rozmowie z Interią bliski współpracownik premiera, Mateusz Morawiecki ma zaprosić szefów klubów i kół parlamentarnych, oraz liderów największych partii politycznych na spotkanie w Kancelarii Premiera. Warto zaznaczyć, że zarówno Donald Tusk, jak i Szymon Hołownia nie są w Sejmie (choć mają posłów swoich partii w parlamencie). 

ZOBACZ Premier Morawiecki o pandemii koronawirusa. „Grozi nam piąta fala zakażeń”

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Apeluję do Tuska o rozmowy programowe

Według informacji Interii, na spotkaniu omówiona będzie aktualna sytuacja epidemiczna. Podczas posiedzenia mają zostać rozważone rozwiązania prawne i systemowe, które pomogą w walce z pandemią. Do spotkania ma dojść we wtorek, przed najbliższym posiedzeniem Sejmu.

Morawiecki, Tusk i Hołownia mogą rozważyć weryfikację szczepień

Jednym z tematów rozmów ma być "ustawa Hoca", czyli pakiet rozwiązań, które mają dać pracodawcom uprawnienia do weryfikacji szczepień. Niedawno w Radzie Dialogu Społecznego doszło do nadzwyczajnej zgody związków pracodawców i pracowników, które zaczęły naciskać rząd na wprowadzenie obowiązkowych, powszechnych szczepień.

Sonda
Jesteś zwolennikiem szczepień przeciw Covid-19?

W trakcie piątkowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Adam Niedzielski zapewnił, że premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński deklarują wsparcie dla tzw. ustawy Hoca. Szef resortu zdrowia wyraził również nadzieję, że projekt zostanie sfinalizowany na najbliższym posiedzeniu rządu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE