Nowa fucha Adama Bodnara. Nie uwierzysz, co będzie robił i z kim

2021-08-01 12:37
Adam Bodnar
Autor: East News

Adam Bodnar zakończył już rekordowo długą kadencję jako Rzecznik Praw Obywatelskich. Sytuacja była trudna, bo wybór następcy Bodnara nie był prosty. Odbyło się kilka prób wyłonienia i powołania nowego RPO. W końcu się udało. Co z Adamem Bodnarem? Ma już przed sobą nowe zadania na wyższej uczelni, a do tego właśnie ogłoszono jego nową fuchę.

Adam Bodnar nie jest już Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Jego kadencja, oficjalnie, zakończyła się w wrześniu zeszłego  roku, ale dopiero kilka tygodni temu zakończył pełnić obowiązki RPO. Jest już jego następca, to prof. Marcin Wiącek. Wiele osób zastanawiało się nad ty, co dalej z Bodnarem, czym się będzie zajmował, gdy przestanie pełnić funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Wiadomo, że Bodnar nie został na lodzie, bo dostał propozycję z Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Bodnar objął kierownictwo nad Wydziałem Prawa SWPS, jako dziekan. To jednak nie wszystko. Właśnie okazało się, że Adam Bodnar będzie też miał inne zajęcie, a  mianowicie zostanie felietonistą "Gazety Wyborczej". O współpracy z prawnikiem pochwalił się wiceszef "GW", redaktor Jarosław Kurski: - Teraz, gdy złożył już urząd, będzie naszym autorem, co witamy z entuzjazmem, domyślając się, że nadal będzie stawał po stronie słabszych, prześladowanych, bezbronnych, po stronie mniejszości - napisał w sobotnio-niedzielnym wydaniu gazety dziennikarz. Pierwszy tekst felietonisty Bodnara dotyczył "kadencji, czyli uroku demokracji oraz o immunitecie, który nie może być tarczą chroniącą przed nieodpowiedzialnością" reklamowała tekst "Gazeta Wyborcza" w Internecie.

Żona Leszka Millera milczała o tym latami. Teraz ujawnia: "Płakałam przez tydzień"

Express Biedrzyckiej - Adam Bodnar
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE