Sklepy, restauracje i paczkomaty. Nowe inicjatywy PKN Orlen

2020-12-01 5:14 BSW
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek
Autor: PAP/Maciej Kulczyński Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek

Na zakupy czy kolację do Orlenu zamiast osiedlowego sklepu lub restauracji? Właśnie tak swoją przyszłość widzi potężny polski koncern paliwowy. PKN Orlen zaprezentował swoją strategię na najbliższe 10 lat. #ORLEN 2030 to nie tylko wielkie inwestycje, ale kontynuacja zapoczątkowanego trendu - Orlen dla każdego.

PKN Orlen zapowiedział, że jego głównym celem do 2030 roku będą odnawialne źródła energii, w tym paliwa alternatywne, recykling, instalacje biokomponentrów i wodoru. To na ten cel zamierza przeznaczyć połowę ze 140 miliardów złotych środków na inwestycje. Jednak prezes Orlenu Daniel Obajtek (44 l.) nie zapomniał o zwykłych obywatelach, bo to w nich tkwi siła napędowa.

- Mamy sporo nieruchomości, na których możemy stawiać sklepy. To często małe, kilkuarowe działki w średnich i dużych miastach, na których działały stacje paliw - tłumaczy prezes. - Wystarczy postawić tam niewielki, nowoczesny obiekt, do którego będzie można wejść, zrobić podstawowe zakupy, coś zjeść. Wspólnie możemy tam zwiększać skalę, sprzedawać nasze produkty pod marką własną, jak choćby kawę i hot dogi - wylicza szef Orlenu w „Pulsie Biznesu” i dodaje, że są też usługi, jak odbiór i nadawanie paczek czy płacenie rachunków.W paczki zresztą Orlen zamierza inwestować poprzez zakup kiosków Ruchu. Koncern zapowiada ich zupełnie nowy wygląd, pojawiają się skrytki do przechowywania paczek, a także jest możliwa współpraca z Pocztą Polską.

- Nowy Orlen musi być zdecydowanie bardziej innowacyjny i prośrodowiskowy - podkreślał prezes Obajtek podczas wideokonferencji #ORLEN2030.

Prezes PKN Orlen złożył Super Biznesowi życzenia na 10-lecie powstania
Najnowsze
KOMENTARZE