Nowak pogrzebie Tuska? Służby na tropie. "Zobaczymy gdzie doprowadzą nas kolejne wątki"

2020-09-30 21:07 miko
Donald Tusk, Sławomir Nowak
Autor: Wikipedia

Służby badają wątek b. premiera Donalda Tuska w kontekście procederu b. ministra transportu Sławomira Nowaka - poinformował portal wPolityce.pl. Rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnyc,h Stanisław Żaryn powiedział portalowi, że tego typu tezy oraz hipotezy są badane w śledztwie. Co to oznacza dla byłego premiera?

Jak podaje portal wpolityce.pl, pojawiające się w śledztwie wątki i hipotezy dotyczące Donalda Tuska są badane. W rozmowie z telewizją wPolsce.pl. potwierdził to Stanisław Żaryn: - Mogę powiedzieć, że tego typu wątki i tezy oraz hipotezy są badane w śledztwie. Na tym etapie nie zamykamy się na żaden scenariusz i analizujemy dowody. W tych analizach bierzemy również fakt, jakie formalne stanowiska sprawował Sławomir N., w czasie, gdy miał dopuszczać się działań o charakterze korupcyjnym i z tego również wyciągamy wnioski. Nie uprzedzajmy jednak faktów, zobaczymy gdzie doprowadzą nas kolejne wątki - mówił. 

- Miałem poczucie, że CBA pracuje tak jak powinno i rozlicza te osoby, które często znajdując się na świeczniku, były przez wymiar sprawiedliwości traktowane dosyć pobłażliwie. Mamy do czynienia z bardzo twardym materiałem dowodowym, który wskazuje jednoznacznie na możliwość popełnienia przestępstwa korupcyjnego przez Sławomira N. i to przestępstw na ogromną skalę popełnionych przez człowieka, który zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, pełnił ważne funkcje publiczne - przyznał Stanisław Żaryn w rozmowie z telewizją wPolsce.pl.

Rzecznik odniósł się także do sprawy współpracy polskich i ukraińskich służb specjalnych w kontekście Sławomira Nowaka: - Nasze służby spotkały się w momencie, w którym okazało się, że polska i ukraińska strona zebrały już spory materiał dowodowy dotyczący Sławomira N. Okazało się, że bez wymiany informacji, obie strony, nie są w stanie dobrze ocenić tego jak Sławomir N. funkcjonował na Ukrainie. Dlatego zawiązano porozumienie pozwalające wymieniać się ustaleniami. Strona polska od początku byłą siłą napędową tych śledztw. To działania CBA przyniosły wymierne efekty w postaci kolejnych zatrzymań i zarzutów - podkreślił.

Przyznał też, że sprawa Nowaka może mieć dalszy ciąg: - Znając kulisy sprawy i rozmawiając z osobami, które prowadzą te działania, to zarówno wątek ukraiński, jak i wątek dotyczący działań Sławomira N. w Polsce, to są to wątki bardzo rozwojowe i wątki, w których dalsze działania CBA nie wykluczone. Działania CBA pozwoliły ujawnić ogromne składniki majątkowe Sławomira N. - powiedział rzecznik.  

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Wiele wskazuje na to, że zatrzymanie Nowaka, to kolejna impreza polityczna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze